Vstup do utkání byl ze strany domácích značně pomalý. První úspěch zaznamenal úspěšným tříbodovým pokusem Šarovič ve 3. minutě, kdy svítilo na ukazateli skóre 0:6. Již ve 4. minutě bylo ale srovnáno a začal pro mnohé překvapivě vyrovnaný duel. Domácí svou pravou tvář ukázali až ve druhé čtvrtině, kdy se jejich síla projevila naplno.

Kdo čekal, že hosté po poločase ještě utkání nějakým způsobem zdramatizují, byl hodně na omylu. Nový Jičín přepnul na plné obrátky a byl Kolínu o třídu lepším soupeřem. Třicetibodový náskok domácí narostl takřka na padesát bodů a bylo po utkání. V poslední čtvrtce i hosté uznali, že na současnou formu domácích nemají a snažili se alespoň zamezit Novému Jičínu získat stý bod. Ani to se jim ale nepovedlo, padl přesně dvě minuty a dvě sekundy před koncem.

„Jsem rád, že jsme tak přesvědčivě vyhráli a vrátili se tam, kde jsme byli před Děčínem. Bylo vidět, že vynaloženou energii jsme nasměrovali správným směrem,“ prozradil novojičínský trenér Zbyněk Choleva a dodal: „Dnes, snad až na začátek, jsme Kolín jasně přehrávali. Věříme, že forma půjde ještě nahoru.“

Jeho protějšek Predrag Benaček domácím pogratuloval. „Byl to pěkný zápas, ale neměli jsme v něm žádnou šanci na nějaký zisk. Snad krom první čtvrtiny jsme byli mimo. O tom ostatně hovoří i pozápasová čísla,“ řekl Benaček a uzavřel: „Dá se tvrdit, že jsme dnes měli jen dva a půl hráče. Tím prvním byl Smith a půlkou druhého Platt.“

Mlékárna Miltra Nový Jičín – BC Kolín 108:65 (19:14, 52:26, 87:38)

Body: Šarovič 20, Pandula 14, Šteffel 13, Muirhead a Walker 12, Jurečka 10, Sanders 7, Medek 5, Hájek a Pelikán 2 – Smith 27, Platt 14, Marko 5, Němeček, Hemmy a Jelínek 4, Hubálek 3, Machač a Pavlík 2, trojky: 10:8, fauly: 11:19, TH: 10/15:9/12, doskoky: 46:22, rozhodčí: Paulík, Hruša, Jedlička, diváci: 750. Nejlepší hráč utkání: Robert Šarovič (Nový Jičín).