Po výhře v Pardubicích si tak ve 3. kole Mattoni NBL připsali druhé vítězství.

Drtivý nástup domácích začal hned od úvodních sekund. Nabuzený nováček, který chtěl využit prvního zaváhání Nového Jičína s Prostějovem, však hrál pouze patnáct minut. Poté převzali domácí otěže zápasu do svých rukou a diktovali tempo hry.

Zbyněk Choleva (Nový Jičín): Mně se dnešní utkání hodnotí dobře. Splnili jsme v tomto utkání to co se od nás očekávalo. Byli jsme úspěšní v útoku. Stejně tak dobře jsme si vedli v obraně. Řekli jsme si v poločase, že to nevypustíme a nedostaneme více než těch třináct bodů, jako v první čtvrtině. Což se nám povedlo i přesto, že jsme zkoušeli zónovou obranu. Ve třetí čtvrtině jsme dostali dokonce jen pět bodů. Sympatické mi na týmu Vyšehradu bylo, že jeli naplno, ale zatím jim chybí um a zkušenosti. Přeji jim aby vydrželi a bojovali dál v dalších zápasech.

Jan Ulrych (Vyšehrad): My jsme dnešní utkání zahájili stejně jako zápas v Pardubicích. Zahráli jsme celkem slušných patnáct minut. Hráli jsme odvážně v útoku. Myslím si, že jsme i domácí překvapili, ale bohužel v naší hře jsou úseky, kde máme zkraty. Hráči to rozhodují sami a naše hra je velmi sobecká. Nevracíme se do obrany a máme úseky, kdy nás soupeř jednoznačně přehrává. Tyto úseky jsme měli i v prvním poločase, ale hlavně v druhé herní části, kdy jsme přestali hrát odvážně v útoku. Přesto si myslím, že je to o zvyku na tuto soutěž. Chtěli jsme vydržet co nejdéle, ale vrátili jsme se k zápasu v Pardubicích.

Mlékárna Miltra Nový Jičín – Sokol Vyšehrad 103:42 (26:13, 53:25, 75:30)
Body: Pandula 21, Gavlák 12 a Muirhead 12, R. Medek a Jurečka 11, Hájek a Varnelis 9, Pelikán 8, Walker 5, Sanders 3, Šteffel 2 – Klimánek 13, Kysela 9, Skořepa 8, Mařík 4, Vejnovič a Široký 3, Zídek 2, trojky: 18:7, fauly: 12:16, 5. chyb: 36. Medek (Nový Jičín), TH: 9/9:7/5, doskoky: 44:28, rozhodčí: Macela, Holubek, Kapaňa, diváci: 900
Program 4. kola – 14. října: 17.30 BK Prostějov – NH Ostrava, Mlékárna Miltra Nový Jičín – BK Breda & Weinstein Opava, 18.00 BK Pardubice – Karma Poděbrady, Basketball Brno – BC Kolín, ČEZ Basketball Nymburk – BK Děčín