Po neskutečném výkonu a zatím nejlepší hře svého života si na nedávném mistrovství Evropy v chorvatském Svetem Martinu došel zlato! Talentovaný discgolfista z Nového Jičína Bohdan Bílek si v nabité konkurenci počínal famózně a zcela po zásluze se tak stal mistrem Evropy v juniorské kategorii do 18 let.

Novopečený juniorský mistr Evropy Bohdan Bílek se kvalifikoval na nejprestižnější discgolfový turnaj na světě – United States Disc Golf Championships.Zdroj: Moravian Gators Nový JičínDiscgolf je hra s létajícím talířem, která vychází z pravidel klasického golfu, jen místo jamek jsou na hřišti umístěny speciální discgolfové koše.

Bílkův triumf je o to cennější, že česká discgolfová reprezentace, kterou tvořilo celkem osm hráčů, neodjížděla na evropský šampionát, který se koná jednou za dva roky, s medailovými ambicemi. 

„Žádný Čech nejel na turnaj jako favorit. Nepočítalo se s nimi ani na medailové pozice, ale Bohdan Bílek prostě vytřel zrak celému evropskému discgolfu. Ve čtyřech turnajových kolech dokázal porazit favorizované Finy, Němce i Estonce a sebevědomě si došel pro výhru,“ připomněl parádní Bílkovo představení předseda discgolfového klubu Moravian Gators Nový Jičín Kryštof Novák.

Okresní finále poháru FAČR mezi Studénku a Velkými Albrechticemi se odehraje na stadionu divizního FK Nový Jičín.
Finále okresní části poháru FAČR bude v novém hávu

Dalšími zástupci novojičínského discgolfového klubu v české discgolfové reprezentaci pak byli na vrcholné akci ve stejné kategorii ještě Jakub Knápek, jenž skončil šestý a Šimon Galia, který se umístil na 24. příčce. Stává se tak z Nového Jičína české město discgolfu? 

„Bez servítek se tak dá říci, že ano. Kromě čerstvě korunovaného mistra Evropy nás na konci září čeká mistrovství České republiky na Svinci a v SVČ Fokus se nově otevře discgolfový kroužek,“ uvedl dále spokojeně Kryštof Novák. V České republice je v současné době 90 pevných discgolfových hřišť a další se staví.

Bohdan Bílek, jenž má ve své sbírce už i trojnásobný triumf na mistrovství střední Evropy, se navíc díky životnímu úspěchu kvalifikoval na letošní United States Disc Golf Championships, což je nejprestižnější discgolfový turnaj na světě, který se koná od 3. do 6. října v americkém městě Rock Hill. 

FK Nový Jičín – 1. FC Viktorie Přerov 4:0 (2:0)
Spanilá jízda Nového Jičína pokračuje! Šesté utkání, šestá výhra