Nový Jičín dlouhou dobu trápil nedostatek hráček, ale po třech letech, kdy si klub vychoval základnu v kategorii dorostenek, se stal ženský celek realitou.

„Největším problémem byl vždy nedostatek hráček. Do žen nám nyní přišlo, jak se říká, zdravé jádro v podání sedmi hráček, které byly doplněny o starší ženy s většími zkušenostmi. To znamená, že jsme museli pečlivě zvážit, jestli přihlášení do soutěže má vůbec smysl," vysvětloval trenér druholigových žen Zdeněk Tomeček.

Novojičínské dorostenky sbíraly v předešlých sezonách hlavně cenné zkušenosti.

„Holky si ze zápasů odvážely celkem vysoké prohry, ale sbíraly zásadní zkušenosti. V obou předchozích sezonách jsem byli považováni za outsidery 2. ligy starších dorostenek pro oblast Morava, ale holky postupně ukazovaly všem, že se s nimi musí do budoucna počítat. Jejich nezlomnost a odhodlání se nevzdávat ohromily i mne a oslovily i ostatní trenéry, se kterými jsme měli tu možnost se na mistrovských utkáních či turnajích potkávat," pochvaloval si kouč novojičínských házenkářek.

„Děvčata byla a jsou houževnatá a přes některé vysoké prohry mají pořád chuť hrát házenou a zapojovat se do činnosti oddílu. Loňská sezona byla o pětasedmdesát procent lepší než sezona 2012-2013," uvedl na adresu házenkářek předseda oddílu házené TJ Nový Jičín Petr Jaroň.

Příprava házenkářek TJ Nový Jičín, jehož nejzkušenější hráčkou je odchovankyně oddílu, jež plní rovněž funkci vedoucí družstva, Hana Martinčíková, započala v srpnu. „Holky měly co dělat, aby se zase dostaly do vynikající kondice, kterou kvůli nedostatku hráček musí mít opravdu perfektní, protože zápas se v malém počtu sám neodběhá," řekl s úsměvem Tomeček, jenž byl s průběhem přípravy spokojen.

Novojičínské ženy vstoupily do sezony s nejmladším kádrem v soutěži. „Tým se ale rychle učí, a to nejen na hřišti. Morálka a kolektivnost v týmu stojí rozhodně za řeč. Můžu s jistotou říci, že holky opravdu táhnou za jeden provaz," zdůraznil trenér házenkářek TJ Nový Jičín, jenž v kádru nově přivítal brankářku Nikolu Maléřovou, která přišla z Lesany Zubří, a Nikolu Červencovou ze Suchdolu nad Odrou.

Tým naštěstí nemusel počítat ztráty. „To bychom asi jinak museli tým rozpustit," usmál se Tomeček, který jedním dechem dodal: „Pokud ale v budoucnu bude mít někdo o hráčky zájem, nebudeme holkám v kariéře bránit. Myslím si, že jsou všechny perspektivní a nadané."

„Cílem je rozšířit kádr," říká Jaroň

Úzkého kádru jsou si v Novém Jičíně vědomi, a tak je hlavním přáním tým rozšířit o další házenkářky. „Rádi bychom tým doplnili minimálně o pět hráček. Chceme si také pozvat na konzultaci trenéra s dlouhodobou praxí u ženského družstva, odlepit se ze dna tabulky a zapojit aktivně další bývalé starší hráčky oddílu," předeslal novojičínské cíle Petr Jaroň.

„Chceme získat první body a nebýt na konci sezony poslední v tabulce. Hlavním favoritem je jednoznačně Karviná. Na zbytek týmů bychom mohli ještě tuto sezonu, nebo tu další, mít a snad jim urveme i nějaké body," dodal k ambicím trenér družstva žen, jehož svěřenkyně v úvodních třech utkáních nebodovaly.

„Nejvíce jsem byl spokojen se zápasem proti Ostravě, který se odehrál v nafukovací hale v Paskově. Uškodilo nám,že jsme neměli ani jednu hráčku na střídání a holky postupně ztrácely síly. Naopak nejvíce jsem byl zklamaný z posledního utkání se zkušeným Paskovem. Celý první poločas jsme vedli, až v poslední minutě prvního poločasu jsme ztratili vedení. Nevím, co se potom s holkama stalo, ale kompletně přestaly hrát," litoval domácí ztráty kouč novojičínských házenkářek, které se o první body mohou pokusit už zítra, kdy hostí před vlastními diváky na hale ABC Lesanu Zubří. „Určitě to nebude procházka růžovým sadem. Holky z obou týmů si nedají nic líbit a určitě se bude na co dívat," uzavřel Tomeček, jenž věří v premiérové body v sezoně.

Seznam házenkářských týmů TJ Nový Jičín:

Muži: Moravskoslezská liga Trenér: Lubomír Surák. Asistent trenéra: Milan Horák.

Ženy: 2. liga ČSH Morava sever Trenér: Zdeněk Tomeček. Vedoucí družstva: Hana Martinčíková.

Starší žáci: Moravskoslezská liga Trenér: Marek Jaroň. Vedoucí družstva: Anna Indráková. Trenér brankářů: Martin Večerka.

Mladší žáci: Moravskoslezská liga Trenér: Marek Jaroň. Vedoucí družstva: Anna Indráková. Trenér brankářů: Martin Večerka.

Starší žačky: Moravskoslezská liga Trenér: Richard Paschek. Vedoucí družstva: Petra Hanzelková. Trenér brankářů: Martin Večerka.

Mladší žačky: Moravskoslezská liga Trenér: Richard Paschek. Vedoucí družstva: Petra Hanzelková. Trenér brankářů: Martin Večerka.

Minižactvo: Moravskoslezská liga Trenéři: Petr Gabryš, Jiří Bouda, Miloslav Smutný.

Školní ligy v miniházené a házené: garant školních lig na Novojičínsku Petr Jaroň.

Rozpis 2. ligy Sever, podzim 2014 TJ Nový Jičín

1. kolo: Nový Jičín - Olomouc 12:30

2. kolo: Ostrava - Nový Jičín 29:25

3. kolo: Nový Jičín - Paskov 14:23

4. kolo: 19. října, 16.00 Nový Jičín - Lesana Zubří

5. kolo: 26. října, 16.00 Karviná - Nový Jičín

6. kolo: 1. listopadu, 14.00 Olomouc - Nový Jičín

7. kolo: 8. listopadu, 9.30 Paskov - Nový Jičín

8. kolo: 16. listopadu, 16.00 Nový Jičín - -Ostrava

9. kolo: 23. listopadu, 15.00 Lesana Zubří - Nový Jičín

10. kolo: 30. listopadu, 16.00 Nový Jičín - Karviná

Soupiska TJ Nový Jičín sezona 2014/2015
Nikola Maléřová, Marcela Bubíková, Tereza Ševečková, Petra Hanzelková, Kateřina Kotešovcová, Kateřina Nedomová, Stanislava Šnajdrová, Apolena Šustková, Karolína Hanzelková, Nikola Červencová, Hana Martinčíková. Trenér: Zdeněk Tomeček.