Basketbalisté Nového Jičína vrátili i s úroky Ostravě porážku z úvodu sezony, když v sobotním utkání 14. kola doma vyhráli rozdílem třiceti bodů 91:61.

Ozdobou derby byly souboje Roberta Šaroviče a obrovitého ostravského pivota Trybańskieho, u kterých fanoušci mnohdy tajili dech. „Je to opravdu dobrý hráč, zvláště pod košem byl hodně platný,“ řekl na adresu polského hráče Robert Šarovič.

Ostravě jste vrátili porážku i s úroky.

Tak, to bylo taky naším cílem. V Ostravě jsme prohráli o pět bodů, doma vyhráli o třicet. To jsme samozřejmě nečekali, že to bude o tolik. Tak o dvacet by stačilo (smích). Byl to z naší strany dobrý zápas.

Nová huť Ostrava je rozjetá, tak snadný průběh jste nečekali.

Hráli jsme dobře v obraně, Ostrava dala jen šedesát bodů, a dařilo se nám i v útoku. Myslím, že dnes bylo vše super.

Ostravě střelecky hodně pomohl Kanaďan Spagrud…

Před utkáním jsme sledovali video, takže jsme věděli, s kým budeme mít tu čest. Je dobrý střelec a hraje výborně pod košem, ale to jsme mu dnes nedovolili.

Pod košem hrál nepřehlédnutelný Polák Trybański.

Hmm, velmi dobrý hráč. Je opravdu vysoký a těžko se proti němu hraje. Měl prakticky všechny doskoky, a byl dobrý i v útoku.

Doma jste se představili po měsíční pauze. Určitě jste se těšili.

Ano, dlouho jsme čekali, než zase budeme hrát před vlastními fanoušky. Myslím si, že jak pro ně, tak pro nás to bylo dobré utkání.

Dnes nepřišel ve třetí části „tradiční“ výpadek…

V předchozích třech nebo čtyřech zápasech jsme vždy vedli asi o dvacet bodů a doplatili vyloženě na chvilkovou nekoncentrovanost. Hodně to zápasy zdramatizovalo. Ale na trénincích jsme tomu věnovali dostatek času, tak, abychom se pokusili být koncentrovaní celých čtyřicet minut. Pak je to dobré.

Další zápas hrajete v Děčíně a to asi nebude nic jednoduchého.

To teda nebude. Bude to naopak moc těžký zápas. Kdo vyhraje, může počítat s nejvyššími příčkami v tabulce. Děčín má v této sezoně výborný kádr. My hrajeme taky dobře, takže očekávám výborný zápas.

Výsledky 14. kola: Unibon Nový Jičín - NH Ostrava 91:61 (24:20, 47:41, 65:52)

Body: Muirhead 20, Šoška 16, Pelikán a Vošlajer 10, Channels a Šarovič 9, Ubilla 8, Pandula 4, Jurečka 3, Pečiukas 2 - Burke 15, Spagrud 14, Trybanski 10, Mason 9, Palyza a Stehlík 4, Stuchlý 3, Palát 2.

Trojky: 4:3, fauly: 19:21, TH: 19/15:23/18. Doskoky: 40:31. Rozhodčí: Zachara, Vondráček, Znamínko. Nejlepší hráč utkání: Corey Muirhead (Nový Jičín).

Další zápasy: Prostějov - Svitavy 85:53 (16:10, 37:23, 64:33), USK Praha - Brno 65:68 (13:18, 24:34, 49:55).