Tím se stává mlékárenská společnost Miltra B s.r.o. S tím souvisí také nový oficiální název klubu. Dosavadní Geofin Nový Jičín tak od nové sezony bude vystupovat pod názvem Miltra Nový Jičín.

I samotný kádr proděla řadu výrazných změn. Z klubu loňského vicemistra odešli Štěpán Reinberger, Michal Šturala, Zbyněk Pospíšil a Manny Ubilla. „Mannymu skončila smlouva. Bohužel, jeho specifická povaha mu bránila většímu zapadnutí do kolektivu a navázání bližších vztahů v kabině,“ prozradil na adresu Ubilli tiskový mluvčí Milan Dvořák. Na druhé straně klub posílí kanaďan Shane James a litevec Nerijus Varnelis.
Filozofie klubu, který se stal v roce 1999 Mistr České ligy, bude i v nadcházející sezoně podobná. „Chceme navázat na úspěchy z let minulých. Je nám jasné, že součastná Mattoni NBL je spíš boj o druhé místo. Nymburku zatím nemůže, hlavně ekonomicky, z domácí scény nikdo konkurovat,“ prozradil prezident klubu Miloš Vaigl.

„Samozřejmě bychom i sehráli finálovou sérii s Nymburkem. V každém případě, pokud se nám to povede, nechceme, aby série skončila po čtyřech utkáních,“ pokračoval Vaigl a dodal: „Vedle českého poháru nastoupíme opět ve Středoevropském poháru (CEBL), o který je stále větší zájem, a kde bychom chtěli minimálně do Final Four.“

Na závěr pronesl své slovo host z vedení společnosti Miltra s.r.o., Jaromír Typovský. „Přáli bychom si, aby Myšák (Mitrák) – maskot naší společnosti na novojičínském dresu postoupil v ligové soutěži do finále a v rámci Evropy se vědělo, že existuje podnik, který stojí za sportovními výkony a podporuje tento ambiciózní celek z Nového Jičína,“ uzavřel Typovský.

Miltra Nový Jičín (2009/2010)

Soupiska týmu: Dušan Pandula (SK), Shane James (CAN), Corey Muirhead (CAN), David Hájek, Juraj Gavlák (SK), Roman Medek, Kenneth Walker (USA), Nerijus Varnelis (LIT), Robert Šarovič (GER), Luděk Jurečka, Rostislav Pelikán.

Odešli: Reinberger (Brno), Šturala (Komárno, SK), Pospíšil (Pardubice), Ubilla (konec smlouvy).

Přišli: Shane James (Tecateros De Meoqui, Mexiko), Nerijus Varnelis (Alytus Alita, Litva).

Realizační kádr – trenér: Zbyněk Choleva, vedoucí mužstva: Milan Dvořák, lékaři: Milan Vindiš a Daniela Rosinská, masér: Libor Raška.