Tento zápas nejenom, že je regionálním derby, ale má i historickou hodnotu vzhledem k tomu, že Nový Jičín s Opavou sehrál 70 zápasů, ale v posledním vzájemném utkání vyrovnal vzájemné skóre na 35:35. Dá se předpokládat, že v tomto zápase Miltra zvítězí, a tím se obrátí historická statistika v její prospěch. Navíc Opavští v Novém Jičíně naposledy vyhráli semifinálové utkání 10. května 2003 (80:84).

Opava hraje rychlý basketbal s agresivní obranou a dobrou střelbou. Fanoušci obou táborů se mohou těšit na atraktivní zápas. Je už tradicí, že na zápas přijíždí řada opavských fanoušků, kteří umí sportovně vyprovokovat dobrou náladu v hledišti, která se pak přenáší i na samotné hřiště.
V týmu Nového Jičína panuje stále dobrá atmosféra, nikdo není vážně zraněn, takže se všichni na zápas připravují a samozřejmě i těší s cílem získat 15 ligovou výhru v řadě.

„Souboje s Opavou patří k těm velmi bojovným a napínavým, takže se diváci mají na co těšit. Musíme se dobře připravit na jejich rychlou a agresivní hru a nedělat zbytečné ztráty,“ prozradil novojičínský trenér Zbyněk Choleva a dodal: „Opavané jsou také dobrými střelci, především oba naši bývalí hráči Štec a Šoška jsou velkou hrozbou pro každou obranu!“

„I přes velké venkovní mrazy naše forma nezamrzla a díky ní se vzdalujeme soupeřům za námi. A proto by nebylo vhodné jim dávat jakoukoliv šanci se k nám opět přiblížit, zvláště pokud hrajeme v domácím prostředí. Byť je Opava kvalitním týmem, z Novým Jičíněm si dva body neodveze,“ doplnil kapitán David Hájek.