Nový Jičín s Nymburkem nevyhráli již 11 zápasů v řadě (naposledy 4. června 2008 ve finále NBL, pozn. red.). Na druhou stranu Nymburk prohrál ve dvou posledních ligových zápasech, ale v utkání ULEB Cup ukázal, že se jednalo o přechodný pokles formy a jistě v tomto trendu bude chtít pokračovat i v zápase na novojičínské palubovce. Lze proto očekávat basketbal na vysoké úrovni, na který se jistě mohou těšit jak příznivci basketbalu přímo v hale, tak i u televizních obrazovek.

Nový Jičín v týdnu sehrál vítězný zápas ve Středoevropské lize (CEBLu) a stal se vítězem skupiny, což má pochopitelně pozitivní vliv na atmosféru v týmu. Hráči se na zápas s lídrem ligy těší a rádi by nepřerušovali vítěznou sérii. Trenér Zbyněk Choleva se však musí vyrovnat s drobnými šrámy jednotlivých hráčů, zejména pak s problémem zablokované páteře u Rostislava Pelikána, kterého toto bolestivé zranění vyřadilo i z utkání v Rakousku, ale od čtvrtka lehce trénuje. Problémy mají Varnelis (zuby), Muirhead (má stále tři stehy na rtu) a Sanders (nakopnuté stehno). Všichni fanoušci jsou ale přesvědčeni, že všechny tyto drobnosti se podaří do zápasu vyléčit a že tým nastoupí v nejsilnější možné sestavě. O utkání je v Novém Jičíně velký zájem a dá se předpokládat, že bude vyprodáno. Vedení klubu zároveň s obavami hledí k obloze a řeší permanentní odklízení sněhu tak, aby se nejenom diváci, ale i televizní technika dostali k areálu novojičínské haly. “Připravujeme se tak, jako na každý zápas, protože chceme v každém zápase porazit soupeře. Je nám jasné, že porazit Nymburk je těžké, ale chceme dobrou hrou a výsledkem pobavit nejenom diváky v hale, ale i televizních obrazovek,“ prozradil Novojičínský trenér Zbyněk Choleva.
„Pohled do tabulky „Matonky“ nám dává odpověď´, o co že se v sobotu bude hrát. Pohled do tabulky EURO CUPU nám zase ukáže kvalitu sobotního soupeře a konečně pohled do tabulky druhé čtvrtiny dlouhodobé části nám předurčuje zajímavý zápas,“ doplnil slova trenéra kapitán týmu David Hájek.

Televizní zápas začíná v 18.00 hodin. Rozhodčími utkání jsou Ivo Dolínek, Petr Hrůša, Antonín a Lukáš Kapaňa. Komisařem utkání je Vilém Cígler.

Los 22. kola – sobota 9. ledna, 17.00 BK Pardubice – BK Prostějov, 17.30 NH Ostrava – BC Kolín, Karma Basket Poděbrady – USK Praha, 18.00 BK Breda & Weinstein Opava – Basketball Brno, Mlékárna Miltra Nový Jičín – ČEZ Basketball Nymburk, předehránoBK Děčín – Sokol Vyšehrad 77:50 (26:18, 41:31, 59:42)