Nový Jičín si přiváží dvě porážky

Nymburk - Basketbalisté Nymburka vyhráli i druhý finálový zápas nejvyšší soutěže a v sérii hrané na čtyři vítězná utkání vedou 2:0.

2.6.2008

Ilustracni fotoFoto: Deník/Jaroslav Bílek

Novému Jičínu se nepodařilo v Nymburku překvapit ani v jednom ze dvou úvodních finálových zápasů Mattoni NBL a pokud se chtějí do středních Čech ještě vrátit, musejí doma minimálně jednou zvítězit.

2. finálový zápas: Nymburk – Nový Jičín 89:47 (19:20, 40:29, 62:35). Nymburk sehrál mnohem lepší zápas, než byl ten první, ve kterém se s hosty rval o výhru do posledních minut. I tentokrát začali Novojičínští dobře. Dařil se jim přechod do útoku i střelba a po první čtvrtině vedli o jeden bod. Pak už ale Nymburk zúročil pověstnou obranu a prakticky ve druhé čtvrtině rozhodl zápas. Vyhrál ji totiž 21:6. V té třetí jen potvrdil vzrůstající formu a dovolil hostům pouhých šest bodů. Sám jich nastřílel dvaadvacet. Závěrečná část se dohrávala už jen z povinnosti. „Dnes jsme podlehli obrovskému tlaku Nymburka, který hrál velmi dobře v obraně,“ řekl po utkání trenér hostujícího týmu Zbyněk Choleva. Jeho tým podle něj vydržel jen první čtvrtinu.

„Dát za deset minut devět, respektive šest bodů, to už nebyl výkon hodný finále. Nám ale doopravdy došly síly a opravdu jsme čekali až bude konec zápasu,“ dodal kouč Nového Jičína. Velice spokojený byl trenér Nymburka Muli Katzurin. „Třicet minut jsme hráli dobrou obranu,“ řekl Katzurin, jehož tým měl před finále dlouhou herní absenci a jen těžko se rozjížděl. Povedlo se mu to až po pěti čtvrtinách. „Myslím, že jsme ztratili svůj rytmus. Jednoznačně nám chybí zápasy. Zatímco my jsme grilovali a hráli tenis, náš soupeř hrál zápas,“ zdůraznil Katzurin. Svoji spokojenost dával netradičně hodně najevo. „Myslím, že naši hráči dnes ukázali dobrou šou,“ poznamenal. Zároveň však upozornil, že Nymburk musí ještě dvakrát vyhrát, aby byl mistrem České republiky. „ Dnes to byl jenom jeden zápas a další začíná od stavu nula nula. Musíme se na něj opět dobře připravit,“ dodal Katzurin.

Další zápas se hraje ve středu a ve čtvrtek v Novém Jičíně.

Body: Schilb 20, Rančík a Benda po 16, Mack 10, Sokolovský 7, Lee a Slezák po 6, Beneš a Křemen po 4 – Šarovič 15, Reinberger 7, Pelikán a Walker po 6, Beechum 5, Gavlák a Štec po 4. Trojky: 4:2. TH: 22/17 – 14/11. Doskoky: 32:24. Fauly: 16:18. 5 osobních chyb: 35. Chapman (Nový Jičín). TCH: 33. lavička Nymburka. Rozhodčí: V. Lukeš, Šedivý, Vondráček. Diváci: 1250. Stav série: 2:0.

1. finálový zápas: Nymburk – Nový Jičín 84:73.

Body: Rančík 22, Benda 16, Sokolovský 15, Mack 11, Schilb 9, Lee 5, Nečas, Beneš a Křemen po 2 – Šarovič 19, Walker 14, Pelikán 9, Štec 8, Venta, Chapman, a Beechum po 6, Gavlák 5. Trojky: 7:5. TH: 23/13 – 15/14. Doskoky: 30:33. Fauly: 15:22. Rozhodčí: Vyklický, Macela, Galajda. Diváci: 1500.

2.6.2008 VSTUP DO DISKUSE
Na Masarykově náměstí v Novém Jičíně loni zpívaly koledy asi čtyři stovky lidí. Do akce Česko zpívá koledy se na Novojičínsku zapojilo osm míst, na nichž se sešlo kolem 1 800 zpěváků.

Společné zpívání koled se blíží

Strážníci poučí chodce

Vítr ničil na Novojičínsku střechy a lámal stromy

Přes sedmdesát výjezdů zaznamenali od nedělního podvečera do dnešního rána hasiči na Novojičínsku. Nejčastěji likvidovali popadané stromy, naštěstí se všechny případy obešly bez zranění.

Obřadní síň se po půlstoletí dočká rekonstrukce

Po dobu stavebních úprav obřadní síně na radnici v Novém Jičíně se budou svatební obřady konat v místní aule.