Kdo čekal vyrovnanou bitvu do posledních vteřin utkání, byl asi hodně zklamaný. Nový Jičín se evidentně poučil z jediné porážky v přípravném období (prohrál právě s Opavou o jediný koš 92:93, pozn. red.) a dovolil hostům držet krok pouze první čtvrtinu. V té druhé zaznamenali domácí výrazný únik, kdy si připsali 25 bodů oproti 7 opavským.

Po přestávce se utkání neslo v podobném duchu. Opavu od většího rozdílu držel převážně bývalý novojičínský hráč Štec, kterému se střelecky zápas povedl. Poslední čtvrtina, kdy domácí vedli, chvilkami o třicet bodů se dohrál v poklidném tempu.

Zbyněk Choleva (Nový Jičín): Poctivě jsme se na Opavu připravovali, protože víme, že nás dokáže potrápit. Hlavně první půle byla z naší strany koncentrovaná s dobrým výkonem v obraně. Klíčovým se ukázalo, že ani Čarnecký, ani Šiřina nepředvedli to, co jsme od nich čekali a co zdobí Opavu, tedy agresivita, drzost a střelba.

David Klapetek (Opava): Gratuluji Novému Jičínu k vítězství, protože dnes byl ve všech činnostech lepší a zaslouženě vyhrál.

Mlékárna Miltra Nový Jičín – BK Breda & Weinstein Opava 89:66 (26:20, 51:27, 74:43)

Body: Walker 14, Pandula, Muirhead a Varnelis 12, Šteffel a Sanders 9, Pelikán 8, Medek 6, Hájek 3, Gavlák a Jurečksa 2 – Štec 20, Šoška 14, Čarnecký 11, Dygrýn 8, Novák 7, Kratochvík, Blažek a Douša 2, trojky: 3:5, fauly: 20:20, 5. chyb: 40. Šoška (Opava), TH: 18/20:7/13, doskoky: 32:18, rozhodčí: Vrážel, Kapaňa, Jedlička, komisař: Zelinka, diváci: 750.