I když karty byly jasně rozdány, nedarovala Opava domácí družině nic zadarmo. Přestože již na počátku třetí minuty prohrávala 10:5, po necelých dvou minutách nepříznivé manko smazala a začala přetahovaná o body. Nerozhodný výsledek poslal oba týmy do druhé části. V ní se Opava dostala do vedení a bylo na domácích ukázat, co umí. Přesto se k vedení domácí dostali až těsně před poločasovou přestávkou. Ani to jim však nestačilo, protože také druhá část skončila stejně jako první, když na světelné tabuli svítilo 44:44.

S poločasovou přestávkou jako by odešel i duch naděje z mysli hostí. Nový Jičín totiž začal hrát to, na co jsou domácí fandové zvyklí a rozdíl ve skóre začal pomalu ale jistě narůstat. S blížícím koncem se začala situace na hřišti vyostřovat, protože Opavští dokázali mírně snížit náskok. Situaci neusnadnily ani mnohdy sporné rozhodnutí rozhodčích, za což byli vždy odměněním ohlušujícím pískotem z tribun. Přesto nakonec derby dopadlo podle papírových předpokladů.

„Věděli jsme, že Opava přijede bez některých základních hráčů a nejspíš jsme si mysleli, že se nakonec porazí samy. Opava ale, jako vždy, ukázala, že dokáže překvapit,“ prozradil novojičínský trenér Zbyněk Choleva a pokračoval: „Po přestávce jsme si to ale uvědomili, dokázali si vytvořit rozhodující náskok a to, myslím si, dnes rozhodlo.“

Jeho protějšek David Klapetek pogratuloval domácím. „Za ten závěr si zasloužili vyhrát. Ve druhé polovině si vytvořili náskok a mohli hrát to, co potřebují,“ prozradil Klapetek a uzavřel: „V každém případě musím před svými kluky smeknout, protože i bez některých opor zahráli dobré utkání.“

Mlékárna Miltra Nový Jičín – BK Breda & Weinstein Opava 91:80 (22:22, 44:44, 70:57)

Body: Šteffel a Šarovič 17, Sanders 16, Muirhead 13, Pandula 7, Walker, Varnelis a Jurečka 6, Gavlák 3 – Blažek 18, Douša 17, Dygrýn 16, Šiřina 12, Cvek 7, Čarnecký 6, Vaňák 4, trojky: 7:5, fauly: 19:21, 5. chyb: 39. Steffel (Nový Jičín), TH: 14/17:13/19, doskoky: 27:26, rozhodčí: Vrážel, Matějek, Jedlička, diváci: 900. Nejlepší hráč utkání: Levell Sanders (Nový Jičín).