Nový Jičín vyprovodil Poděbrady

Nový Jičín - Basketbalisté Nového Jičína po nevydařeném pohárovém vystoupení daly zapomenout na trable, když ve 42. kole Mattoni NBL porazili doma Poděbrady, bojující o záchranu v soutěži.

9.4.2009 1

Ilustrační foto.Foto: Archiv/Deník

Hosté drželi s domácím mužstvem krok pouze do poločasové přestávky. V 18. a 24. minutě šli dokonce do chvilkového vedení, ale Geofin, zvláště v poslední čtvrtině, bodově odskočil a „povinné“ vítězství si již vzít nenechal.

Zbyněk Choleva (Nový Jičín)

Jsem spokojen s výsledkem, ale myslel jsem, že výkon bude daleko lepší. Bohužel nám chybí někteří hráči a i když se to nezdá tak v zápase to jde poznat. Jsme pomalejší v obraně, chybí nám větší agresivita v útoku, takže to nebylo úplně nejlepší. Ale dali jsme 90 bodů, v druhé půlce jsme zlepšili i obranu.

Tomáš Hercík (Poděbrady)

42. kolo bylo vyhlášeno akcí každý koš pomáha a podle toho taky vypadaly obrany obou týmů v prvním poločase. Zlom přišel ve druhé půlce, kdy domácí zagresivnili obranu a my jsme nebyli schopni reagovat. Od stavu 72:66, kdy domácí utekli o 12 bodů, se bohužel rozhodovalo o utkání. Domácí zvýšili tlak v obraně, fanoušci začali více fandit a nám nepadaly koše a to zápas rozhodlo.

Geofin Nový Jičín – Karma Basket Poděbrady 90:79 (22:20, 47:46, 69:60)

Body: Walker a Pospíšil 22, Muirhead 14, Pelikán 8, Ubilla a Šarovič 7, Hájek 4, Jurečka 3, Medek 2, Gavlák 1 – Stria 30, Beneš 15, Tomanec 10, Castleberry 9, Špička 7, Norwa 4, Vrchota 3, Soliver 1, trojky: 6:8, fauly: 18:21, 5. chyb: 40. Norwa (Poděbrady), TH: 19/16:16/11, doskoky: 35:31, rozhodčí: Zachara, Paulík, Komprs, diváci: 1050. Nejlepší hráč utkání: Kenneth Walker (Nový Jičín).

9.4.2009 VSTUP DO DISKUSE 1

Hygienici kontrolovali vánoční trhy, žádné prohřešky neobjevili

Před nedávnem ekologové v záchranné stanici v Bartošovicích převzali sedm mloků skvrnitých, které nalezli pracovníci kamenické firmy na hřbitově v obci Veselá.

Ze hřbitova do stanice a zpět

Kdo má psa a bydliště na radnici, ten si připlatí

Za svoz odpadů si občané Nového Jičín v příštím roce nepřiplatí. O sedm set korun více ale zaplatí někteří majitelé psů.