Novojičínskému výběru nevyšel vstup do utkání, protože po necelých čtyřech minutách vedlo hostující mmcité už 12:2, když se dostávalo k zakončení až příliš jednoduše. Domácí celek trenérského dua Hájek, Zdražil se však postupně zvedl a po první čtvrtině ztrácel na favorita jen osm bodů (12:20).

Ve druhé čtvrtině pak předvedl Nový Jičín, kterému schází dlouhodobě zraněný Medek, zlepšený výkon, který korunoval snížením na 32:34, když se bodově činil zejména mladík Kelar. Poslední dvě minuty druhé části však domácím nevyšly a brněnské mmcité si stihlo do poločasu vybudovat náskok jedenácti bodů (33:44). „V prvním poločase to ještě bylo výsledkově dobré, protože když to trenér Brna trošku prostřídal a nám tam něco spadlo z dálky, tak jsme se chvíli drželi. Kdyby jsme měli ještě více štěstí, tak jsme mohli chvíli dokonce i vést, ale asi by to na konečném výsledku nic nezměnilo,“ hodnotil hlavní kouč Nového Jičína David Hájek středeční partii s celkem z nejvyšší soutěže.

BRNO ROZHODLO VE DRUHÉ PŮLI

Ve druhém poločase se naplno projevila síla Brna. Novojičínští se totiž dokázali střelecky prosadit až v 6. minutě třetí čtvrtiny, kdy Panák snižoval trojkovým pokusem na 36:61. „Dlouho jsme nedali koš, protože na takový tlak v obraně nejsem zvyklí,“ připomněl dále Hájek. Právě ve třetím dějství udělali basketbalisté z Jihomoravské metropole rozhodující krok k postupu.

Brno nakonec povolilo Novému Jičínu ve druhém poločase jen 15 bodů a odváželo si tak postup po výhře 81:48. „Ve druhém poločase byl jasně vidět rozdíl mezi profesionálním týmem a amatérským nebo poloprofesionálním. Soupeř trénuje dvakrát denně a fyzická kondice se prostě musela projevit. Ale jsem spokojený, jak se kluci v určitých fázích vydali. Bohužel to nešlo po celou dobu. Půlka z nich navíc přijela těsně před zápasem z práce,“ hovořil těsně po utkání kouč BC Nový Jičín.

Domácí publikum navíc v průběhu utkání několikrát rozlítily sporné výroky sudích. „To k tomu patří. Sudí to pískali ve dvou a vysvětlovali mi, že aby všechno viděli, tak musejí být tři, ale já mám na to trošku jiný názor. Rozhodčí to mají vždycky těžké, ale myslím si, že jsou natolik zkušení, že by některé věci mohli rozeznávat lépe,“ dodal někdejší novojičínský kapitán „Bobo“ Hájek.

Novojičínští basketbalisté se tak nyní mohou soustředit už výhradně jen na prvoligové boje. Bilanci 3 výher a 5 porážek, která jim stačí na aktuální předposlední příčku, by si rádi vylepšili v následujících dvou domácích střetnutích, když už tuto neděli hostí od 16 hodin šesté Šlapanice a o týden později pak vyzvou poslední UP Olomouc.

„Máme za sebou tři porážky v řadě, takže bychom doma potřebovali vyhrávat. Měli jsme mít alespoň o jedno vítězství více, ale jinak se v rámci možností snažíme dělat maximum,“ ubezpečil čtyřicetiletý kouč novojičínských basketbalistů.

4. kolo Českého poháru:

BC NOVÝ JIČÍN – MMCITÉ BRNO 48:81 (12:20, 33:44, 40:67). Rozhodčí: Kapaňa, Holubek. Diváci: 250.

BC Nový Jičín: Kelar 11, Omaník 7, Střítezský, Janík 7, Panák 6, Pindroch 2, Leczo 7, Mik 2, Kováč, Jakubu 6. Trenéři: David Hájek a Martin Zdražil. Nejvíce bodů Brna: Hrabovský 16, Tomanec 12, Pumprla 10, Sullivan 9, Primorac 8.