Kdo čekal, že domácí povedou hned od začátku drtivým náskokem, byl asi překvapen. Přestože domácí hráli solidně, hosté z Ústí nad Labem s nimi drželi krok. Trojkou Hrubého se dokonce dostali do vedení (4:6 a 12:13). Vyrovnaný stav držel až do poloviny druhé čtvrtiny (30:30). Pak ale zaúřadovali domácí a dvě minuty před odchodem do šaten byl stav 40:30.

Po přestávce začal zkušenější tým domácích nabírat na obrátkách, bodově odskočil ke konci třetí části. Závěrečná čtvrtina pak byla zcela pod taktovkou Nového Jičína.

Zbyněk Choleva (Nový Jičín)

Věděli jsme, že bojujeme s posledním týmem tabulky. V hlavách hráčů to bylo a bylo to znát hlavně v první půli. Navíc jsme spálili spoustu šancí. Jsem nakonec rád za vítězství. Máme to úspěšně za sebou a můžeme se připravovat na další soupeře.

Jan Šedivý (Ústí n. L.)

Mrzí mě, že po dobrém výkonu, který jsme předváděli do poloviny střetnutí, tak ve zbytku utkání jsme ukázali, že jsme tým malých osobností. Ten výkon byl pak opravdu mizerný. Jak říkám, je to velká škoda, protože polovinu zápasu jsme byli minimálně vyrovnaným soupeřem.

Geofin Nový Jičín – BK Ústím nad Labem 107:78 (26:26, 48:44, 72:60)

Body: Šarovič 21, Šoška 15, Chapman 13, Reinberger a Venta 12, Štec 11, Walker 8, Beechum 7, Gavlák a Pelikán 4 – Hrubý 31, Jiráň 11, Kramný 10, Tomanec 9, Pištěcký a Filipovic 5, Englický a Hanzlík 3, Žampach 1, trojky: 7:9, TH: 23/14:20:15, fauly: 24:20, 5 chyb: 37. Šoška – 32. Tomanec, rozhodčí: Vondráček, Holubek, Hošek, diváci: 850. Nejlepší hráč utkání: Robert Šarovič (Nový Jičín).