Basketbalisté Nového Jičína se ujali vedení

NOVÝ JIČÍN - Novojičínští basketbalisté vstoupili do finále Oblastního přeboru výborně. Na domácí palubovce porazili béčko BK Opava 86:77 a vytvořili si tak velmi slušnou pozici do odvety.

5.5.2007

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Kubelka Tomáš

BC NOVÝ JIČÍN- BK OPAVA B 86:77 (27:16, 51:40, 71:52)

Novojičínští měli dobrý vstup do zápasu, když první pětiminutovku vyhráli 16:6. Nejvíce se o to zasloužil Mik, který v této části hry nastřílel 12 bodů. Tento náskok domácím vydržel až do poločasu. Začátek třetí čtvrtiny vyšel opět lépe domácímu týmu, když zvýšil svůj náskok na 62:43. Do poslední čtvrtiny nastupovali hráči za stavu 71:52 a zdálo se, že je rozhodnuto. Vinou špatné koncentraci v novojičínské obraně se však Opavští znovu dostali do zápasu a snížili stav na rozdíl pouhých šesti bodů (74:68). Díky tříbodovému koši domácího hráče Křídla novojičínští tři minuty před koncem odskočili na desetibodový rozdíl a náskok už udrželi.

Druhý finálový zápas se hraje v neděli 6. května od 12.30 hodin v Opavě a případné třetí utkání v sobotu 12. května tamtéž. Finálová série se hraje na dva vítězné zápasy.

Body Nového Jičína: Mik 24, Křídlo 17, Pospíšilík 15, Medek 9, Zdražil 8, Šturala 5, Břečka 4, Černoch 4, fauly: 23:28, trojky: 9:5, TH: 38/25 : 23/15.