Geofin Nový Jičín - Xion Dukes Klosterneuburg 87:80 (21:20, 46:43, 73:61).

Do sestavy domácích zasáhl také rekonvalescent, kapitán Bobo Hájek. Již úvod napověděl, že rakouský celek na porážku s Novým Jičínem ve své hale nezapomněl, a všechny kvality, produkované domácím týmem, oplácel stejnou mincí. Nic na tom nezměnila ani čtvrtina druhá. Poločasový výsledek uzavřel tříbodovým košem z obrovské dálky Martin.

Třetí čtvrtina byla ve znamení chvilkových bodových úniků Nového Jičína, ale každou nepozornost hosté potrestali a drželi tak s domácími krok. Ostřeleckou potenci Geofinu se starali převážně Štec se Šarovičem, naopak rakouský celek držel nad vodou svými přesnými zásahy hlavně Watson a Martin. Nárůst skóre ve prospěch domácích přišel na přelomu třetí a čtvrté části. Přesto se rakouský tým ještě pokusil o drama, když dvě minuty před koncem snížil na rozdíl tří bodů a až do konce držel nadějný stav. Domácí si vítězství již ale pohlídali.

„Soupeř byl velmi nebezpečný, rychlý a od začátku na nás vyrukoval s křídelní hrou Spanna, což nám dělalo trochu problémy,“ přiznal novojičínský lodivod Zbyněk Choleva. „Jinak jsme ale odehráli dobré utkání, bylo to párkrát sice o pár bodů, ale důležité je, že jsme hosty nepustili do vedení,“ upřesnil. „Splnili jsme tak úkol, kterým bylo dostat se do finále Středoevropské ligy. Nicméně my chceme vyhrát také finále a stát se vítězi premiérového ročníku této soutěže. Pak teprve splníme první metu nové sezony,“ uzavřel Choleva.

Body: Šarovič a Venta 19, Štec 17, Chapman 11, Pelikán a Gavlák 8, McMillian 3, Šoška 2 - Watson 19, Martin 15, Nagler 13, Spann 11, Hamidovič a Diwald 7, Sallomon 4, Hetzmannseder a Gartner 2, fauly: 14:20, TH: 22/19:21/16, trojky: 6:4, 5. chyb: 38. Hamidovič (Klosterneuburg), rozhodčí: Dolínek, Paulík, Kurz, diváků: 700.