V Novém Jičíně se představilo dohromady 210 nadšenců ve věku 25 až 85 let. „V našem bazénu se objevili Australan, Francouz, Němec, Rus, čtyři Rakušané, tři Švýcaři, padesát Poláků, třicet Slováků a sto dvacet Čechů. Byl to náročný program, který ale bezchybně zvládli pořadatelé. Všem patří dík,“ uvedla předsedkyně Plaveckého klubu Nový Jičín Pavlína Skřičková.

Plavci bojovali v deseti kategoriích a čtyřiceti disciplínách. Všechny výkony se přepočítávaly podle koeficientů. Nejlepšího výkonu po přepočtu dosáhla mezi ženami Marcela Šťastná z Bohemians Praha (ročník narození 1934) a mezi muži Rudlof Šmerda z Brna, který se narodil v roce 1943. Nejstarším účastníkem byl pan Jaroslav Liška, ročník narození 1922 startující za Sokol Kobylisy Praha.

Novojičínský klub reprezentovali Jaroslav Petržela (1958), Renata Beránková (1964), Jakub Minář (1975) a Vendula Kochová (1982). „Plavali výborně a ve svých kategoriích brali medailová umístění. Bohužel ostatní naši plavci nestartovali, protože museli být rozhodčími a pořadateli. Viděli jsme výborné výkony, za které by se nemuseli stydět ani současní mladí plavci,“ dodala Skřičková.