Mistrovský titul si nakonec z Nového Jičína odvezli in-line hokejisté Zlína, kteří ve finále porazili IHC Roller Storm Praha 5:4.

Sobotní polední čtvrtfinálový duel byl v jasné režii Novojičínských, kteří oslabený Hradec Králové deklasovali 11:2. Šestibodovým představením (1+5) se blýskl čerstvý juniorský mistr světa Jan Bartko. Semifinálové střetnutí proti IHC Roller Storm Praha nabídlo drama do posledních vteřin, ale z výhru 4:3 a z následného postupu do finále se nakonec radovali Pražané.

Novojičínská juniorka pak chtěla zakončit závěrečný turnaj Final Six vítězstvím a získat tak alespoň bronzové medaile, ale vstup do nedělní partie proti Uherskému Brodu se jí vůbec nepovedl, protože ve 13. minutě prohrávala už 0:4 a na řadu musel přijít oddechový čas. Ten ale domácí mladíky evidentně probral a ještě do konce poločasu byl stav už 3:4.

Vstup do druhého dějství ale juniorům novojičínského IHC vůbec nevyšel, protože ve 27. minutě vedl Uherský Brod 8:3. Domácí následně při přesilové hře odvolali brankáře Majoroše a Heralt upravil na 4:8. Nový Jičín pak neproměnil dva samostatné úniky, které lapil velmi dobře chytající brankář soupeře, ale ve 36. minutě skóroval do prázdné branky, po skvělé práci Bartka, Flok. Když se pak ve stejné minutě ujala parádní rána Bartka, bylo to už jen 6:8. V další minutě se však trefil šťastně od zadního mantinelu Budil a bylo hotovo. Uherský Brod pak ještě definitivně rozhodl brankou do opuštěné klece.

„Nezvládli jsme začátky poločasů, s čímž máme problémy po celou sezonu. Bohužel nás to potkalo i v zápase o bronz, který jsme doma chtěli, po té porážce v semifinále, získat. Ale na druhou stranu beru juniory, jako přípravu po A tým, se kterým máme do budoucna nějaký dlouhodobý cíl," řekl po porážce s Uherským Brodem trenér novojičínské in-line hokejové juniorky Kamil Gebauer.

Utkání o 3. místo:

IHC NOVÝ JIČÍN – IHC UHERSKÝ BROD 6:10 (3:4, 3:6)

Branky: 13. Irgl (Matiaško), 15. Flok (Valíček, Mach), 20. Heralt (Bartko), 29. Heralt (Mach), 36. Flok (Bartko, Mach), 36. Bartko (Mach) - 6. Miko (Gazda), 9. Rezek (Schmied), 12. Rezek (Miko, Gazda), 13. Gazda (Rezek), 22. Rezek (Miko), 23. Bainar, 25. Rezek (Miko, Gazda), 27. Miko, 37. Stiksa (Budil), 38. Budil (Peška). Vyloučení: 3:1. Využití: 1:2. Rozhodčí: Novotný, Koziol. Diváci: 100.
IHC Nový Jičín: Majoroš - Valíček, Matiaško, Bartko, Janiczek, Dětský, Kaukič - Flok, Heralt, Daron, Mach, Plitko, Irgl. Trenéři: K. Gebauer a Ohera.

O víkendovém vyvrcholení juniorské extraligy se ještě více dočtete v úterním vydání týdeníku Region.