HEIpark Cup se letos uskutečnil potřetí. Snowboardisté předváděli, jak si umí poradit s různými překážkami a skokanskými můstky různých velikostí, a k nim se přidali i někteří lyžaři. Ti, kdo chtěli, se mohli utkat v paralelním slalomu. Ale stovky lyžařů přijely od pátku 4. února do neděle 6. února jen tak, zajezdit si. Lyžařské vleky totiž jely po celou dobu non-stop.

Soutěže byly pouze pro neregistrované závodníky, na vítěze čekaly peněžité i věcné ceny. Kdo přišel, nelitoval. Bylo se opravdu na co dívat. V sobotu v deset hodin dopoledne začal závod na jibových překážkách. Porota se nakonec rozhodla, že do druhého kola pustí všechny účastníky, a ti tak vyrazili na třicetiminutový finálový jam. „Je to v podstatě o tom, že kdo dřív přijede k překážce, ten dřív mele. Nabádám vás ale všechny k opatrnosti a ohleduplnosti,“ upozorňoval účastníky moderátor akce.

Mezitím už se na vedlejších můstcích různé velikosti připravovali účastníci závodu Freeski. Snowboarďáci a lyžaři létali vysoko nad hlavami přihlížejících a snažili se o nějaký ten trik. Jedním z účastníků byl i sedmnáctiletý Petr Pitucha, který přijel z Frenštátu pod Radhoštěm. „Začínal jsem v alpských disciplínách, které jsem dělal deset let. Freeski dělám druhou sezonu,“ zmínil se mladík.

Otočky na lyžích ho baví mnohem více než sjezd. „Je to naprosto free, můžu skákat, kam chci, mohu dopadat pozadu. Teď navíc začínám skákat vyosené rotace, což znamená, že se neodrážím rovně, ale skáču, dá se říci, salta s vruty,“ přiblížil svého koníčka Pitucha, jenž si několikrát skočil také do Big Air Bagu, tedy obrovského nafouknutého polštáře. „Dopady do toho jsou tvrdší a při letu není moc času. Mně vyhovuje více skákat na velkém skoku, tedy na sněhu, a zkoušet tam nové triky než tady na tom,“ přiznal Pitucha a chystal se na závod, v němž nakonec skončil mezi lyžaři druhý.

V paralelním slalomu byla mezi juniorkami nejlepší Žaneta Reková, v juniorech vyhrál René Walinger. Ženám vévodila Andrea Zemánková a mužům Marek Koníček. V překážkách zvítězili ve svých kategoriích Pavel Kupčík, Petra Přikrylová, Jiří Valenta, ve skocích byli nejlepšími v jendotlivých kategoriích David Szteffek na lyžích, Pavel Vyroubal na snowboardu, Petra Přikrylová a Jiří Valenta.

V podvečer bylo v HEIparku plno. Důvodem bylo duo Ruda z Ostravy a Martina Pártlová, ohňostroj, který byl vidět v dalekém okolí, a diskotéka na sněhu.

V neděli si pak mohli zazávodit rodiče s dětmi a děti. „To teplé počasí sice není nejlepší, ale ještě to na lyžování je. Soutěže jsme malinko přizpůsobili,“ uvedl Jiří Šindler z HEIparku s tím, že do nedělních závodů se přihlásilo kolem pěti desítek účastníků.