Matěj Obšivač, který právě v pondělí oslavil 18 let, překonal v kraulové disciplíně 100 metrů bifins v krátkých ploutvích své maximum a postoupil do finále. V něm vybojoval mezi muži fantastické osmé místo. „Jsem šťastný, plavalo se mi skvěle,“ oznámil čerstvý oslavenec po svém rekordním výkonu (44,39).

„Už nominace na šampionát mě velmi potěšila. V průběhu své první mužské sezony jsem se na scéně moc neobjevil. Světové poháry jsou finančně velmi náročné, potřeboval jsem si pořídit novou monoploutev, a hlavně kolo, které je nezbytným tréninkovým doplňkem každého reprezentanta. Na mistrovství republiky jsem si ověřil svoji formu jen na vítězné dvoustovce, jinak jsem plaval podvodní disciplíny s monou,“ prozradil talentovaný ploutvař z KVS Laguna Nový Jičína a doplnil: „Když mi trenér oznámil, že budu nominovaný na bifiny, pustil jsem se s radostí do závěrečné přípravy. A vyšlo to.“

Také padesátka a dvoustovka bifins, další dvě disciplíny, v nichž se Matěj na mistrovství světa seniorů představil, byly v nových osobních rekordech a s velmi pěkným umístěním (11. a 12. místo).