Pro loňské březnové mistrovství světa ve Valencii se Masné v běhu na 800 metrů časem 2:03,93 min. podařilo zdolat limit IAAF. Na limit Českého atletického svazu 2:02,80 min. však tehdy byla krátká, a i když měla šanci jet do Valencie jako náhradnice do štafety a startovat tím pádem i na půlce, nakonec nominována nebyla. „Docela jsem si tehdy věřila, protože jsme hodně zapracovali na rychlosti, ale nakonec se to nepovedlo,“ krčí rameny štíhlá dívka.

Limit svazu pro ME 2009, které se bude konat 6. – 8. března, má na 800 m hodnotu 2:03,50 min. „Loni jsem zaběhla 2:03,93 min., aniž bych měla pořádný závod, takže se mi to zdá dosažitelné,“ přemítá třiadvacetiletá závodnice. Bojovat o start v Itálii ovšem bude nejen s limitem, ale i se soupeřkami. V Turíně totiž mohou v jedné disciplíně startovat pouze tři závodníci z jedné země. „Na limit podle mě myslí i třeba Veronika Mráčková, Alena Rücklová nebo Tereza Čapková. Takže třeba limit splním, ale do nominace se nevejdu. Ale je předčasné nad tím dumat, bude záležet na momentální formě,“ míní půlkařka, jejímiž největšími úspěchy na osmistovce jsou zatím osmé místo z ME do 22 let v maďarském Debrecenu a čtvrté místo v evropském poháru.

V loňské letní sezoně se sice stala mistryní ČR na osmistovce a zaběhla pár kvalitních časů, úplně spokojená však nebyla. Chtěla se totiž alespoň přiblížit limitu na OH v Pekingu (2:01,00 min.), a to se jí ani zdaleka nepovedlo, navíc musela v závěru sezony podstoupit operaci kolena. Teď už je ale atletka, která v Kopřivnici pod vedením Rostislava Kociána s běháním začínala jako čtrnáctiletá, znovu v plné přípravě. Ta zatím probíhá podle plánu. Na přelomu září a října Lenka nabírala obecnou vytrvalost v italském Melagu a v listopadu absolvovala s reprezentací soustředění ve Vysokých Tatrách, kde už se s trenérem Jiřím Sequentem věnovali i tempové vytrvalosti a speciálnímu tempu. „Myslím, že příprava zatím byla dobrá, a věřím, že se ještě zkvalitní na tartanu. Pokud bude přijatelné počasí, tak už v lednu nikam nepojedeme a budeme trénovat doma v Brně. Kdyby byla velká zima, tak asi ještě poletíme za teplem,“ nastiňuje další plány studentka brněnské fakulty sportovních studií, kde vstřebává vědomosti už pátým rokem.

Vrcholem letní sezony bude mistrovství světa v Berlíně, pro něž je vypsaný limit 2:01,30 min. „Je docela tvrdý, skoro jako na olympiádu,“ podotýká Lenka, která má venku zatím běženo 2:02,36 min, a dodává: „V hale se ukáže, jak by to mohlo vypadat v létě. Důležité je, abych zůstala zdravá.“

JANA FEILHAUEROVÁ