Soutěžit budou tříčlenná družstva bez rozdílu pohlaví, a to tak, že se podle stanoveného rozpisu postupně utkají každý s každým na třikrát 60 hodů sdružených (30 hodů do plných + 30 hodů dorážka). Hrací dny budou vypsány na každé pondělí, úterý, čtvrtek a pátek (kromě svátků) se zahájením v 17 nebo 18 hodin. Hrát se bude v kuželně TJ Nový Jičín, vedle zimního stadionu a soutěžní období je stanoveno na únor až červen 2013. „Kuželky nejsou bowling. Jsou náročnější a spravedlivější. Nepotřebujete jinou výbavu než tenisky do haly. Při provozování kuželek spálíte tolik energie jako při hodině těžkého cvičení v posilovně nebo na aerobiku. Kuželky znali již naši prapředci a provozovali je jako sportovně společenskou záležitost. Neváhejte a přijďte to zkusit," uvedla za oddíl kuželek TJ Nový Jičín Iva Volná.

Jednotlivá utkání budou řídit a na regulérnost dohlížet registrovaní členové kuželkářského oddílu TJ Nový Jičín. V soutěži mohou startovat neregistrovaní hráči a hráčky ve věku od 12 do 75 let, již v soutěži startují na vlastní nebezpečí. 

Přihlášky podávejte do 31. ledna 2013 na e-mail: jurasek.made@centrum.cz. Přihláška musí obsahovat název družstva, soupisku (tři až pět hráčů nebo hráček), jméno vedoucího s uvedením kontaktu. Startovné, které bude použito na pořízení cen, činí 450 Kč za družstvo.

Poplatek za hru (provoz drah): 150 Kč za družstvo na hrací den. K utkáním můžete přivést známé, přátele nebo fanoušky. K dispozici je hlediště s kapacitou třicet míst k sezení a otevřený bufet s občerstvením. (dbt)

Pravidla:

Utkání dvou družstev začíná dle stanoveného rozpisu krátkým tréninkem hráčů (zpravidla pět cvičných hodů). Postupně proti sobě nastoupí hráči č. 1 obou družstev, následně pak hráči č.2 a č.3 (Pořadí hráčů hlásí vedoucí družstva před zahájením hry rozhodčímu). Hráči musí být uvedeni na soupisce družstva.

Hraje se souběžně na dvou drahách, v polovině zápasu (po 30 hodech) si hráči vymění dráhy. Za vítězství v dané dvojici získává družstvo 2 body do celkového skóre. V případě stejného náhozu získávají obě družstva po 1 bodu.

Po odehrání třetí dvojice soupeřů se dosažené náhozy jednotlivých hráčům sečtou a družstvo s větším počtem sražených kuželek získá další 2 body do celkového skóre. Po utkání tedy může být celkové skóre 8:0, 6:2 nebo 4:4. Do výsledkové tabulky se pak započítá 2, 1 nebo 0 bodů za celkový výsledek.

O celkovém pořadí v soutěži rozhodně větší počet bodů získaných za celkový výsledek. V případě rovnosti bodů lepší skóre, při rovnosti pak vzájemný zápas. Ceny budou připraveny pro tři nejlepší družstva a pro tři nejlepší jednotlivce.