Trasa hlavního závodu měří 59 kilometrů a má převýšení bezmála dvanáct set metrů. Vede po nejhezčích místech Oderských vrchů. Zlatým hřebem závodu je prudké stoupání do vrchu Mlýnice, kde špalíry diváků mohutným povzbuzováním projíždějícím závodníků vykouzlí atmosféru podobnou té z horských etap Tour de France. „Mlýnice je zkrátka fenomén,“ popisuje Petr Konečný. „Dále jsme přesunuli horskou prémii níže do nejprudšího místa Mlýnice, kde je zároveň nejvíc diváků,“ doplňuje.

Pro hobby cyklisty, kteří si netroufají na hlavní závod, je připravena méně náročná trasa dlouhá 28 kilometrů s třísetmetrovým převýšením. Závody seriálu Kolo pro život navíc nejsou pouze pro dospělé, ale také pro ty nejmenší. Tratě Junior Trophy jsou vytyčeny přímo v areálu zázemí a budou rozděleny do šesti věkových kategorií. Divácky nejvděčnějším bývá závod odstrkávadel pro nejmenší, kteří ještě neumí jezdit na kole.

„Start, cíl a zázemí závodu je tradičně v areálu letního tábora Spálovský mlýn v Klokočůvku u Oder. Dětské závody startují v sobotu od 9.50 hodin, hlavní závod a Fitness jízda v pravé poledne. Třešničkou na dortu bude ohňostroj, který na Oderské Mlýnici každoročně po setmění pořádáme,“ dodává Petr Konečný.