Ten v rámci 26. kola basketbalové Mattoni NBL, coby hráč BK Breda & Weinstein Opava, přijel k derby na palubovku Nového Jičína, tedy celku, kde ještě nedávno působil. Svalové zranění jej vyřadilo ze hry, a tak mohl jedenatřicetiletý pivot sledovat hru pouze ze střídačky. „Je to hrozný pocit, být na zápase, ale nehrát,“ přiznává Ondrej Šoška.

Vrátil jste se na místo, kde jste sám působil.

Taky mě to hodně mrzí, že jsem nemohl nastoupit, protože jsem se fakt těšil, ale co už se dá dělat. Mám natažený přitahovač stehenního svalu na levé noze. Bohužel. Nyní to potřebuje klid. Do deseti dnů by to mělo být v pořádku.

Jak jste vnímal atmosféru během zápasu?

Bylo to super. Navíc se nám do poločasu dařilo držet krok a cítili jsme svou šanci. Takový vývoj jsme totiž nečekali, nehledě na to, že jsme byli dost oslabení. Ze strany Nového Jičína bylo vidět, že nás mírně podcenili.

Vy i Marek Štec jste bývalí hráči Nového Jičína, ale oba jste nehráli…

Marek se zranil, když během minulého zápasu spadl na záda a začal mít určité problémy. To je prostě smůla.

Jaké to je, sledovat zápas z lavičky.

Je to strašné, člověk by tak chtěl hrát a pomoct spoluhráčům. Pro mě mají duely s Novým Jičínem zvláštní náboj. Přijel jsem jako divák, kdy jsem mohl kluky podpořit alespoň na lavičce.

Závěr loňské sezony vám vyšel na výbornou, nyní trochu pokulháváte…

To si nemyslím. Nyní jsme totiž hráli proti těžkým soupeřům, jako Nymburk, Pardubice, Prostějov a nyní Nový Jičín. Pro nás ty důležité zápasy začínají od teď, kdy hrajeme proti Vyšehradu, Brnu a podobně. Tyto zápasy musíme za každou cenu vyhrávat.

Kdo je Ondrej Šoška

Klub: BK Breda & Weinstein Opava (od roku 2008)
Post: pivot Věk: 31 let
Č. dresu: 12
Výška: 208 cm
Váha: 107 kg
Národnost: SK
Klubová příslušnost: Žilina, Inter Bratislava, Pezinok, Geofin Nový Jičín, BK Orli Prostějov