Pardubice – Nový Jičín 88:73 (26:17, 45:43, 68:56)

Liché čtvrtiny odehráli domácí na jedničku. Devítibodový náskok po první čtvrtině však dokázali hosté do poločasu vygumovat, a tak se začínalo znovu.

Jenže jen chvíli. Východočeši opět převzali otěže a vytvořili si rozhodující náskok. „Třetí čtvrtina nám hrubě nevyšla. Přitom jsme měli několik volných střel, ovšem stejně jako v celém zápase se nám střelba vůbec nedařila,“ postěžoval si novojičínský trenér Zbyněk Choleva.

A to hráli dost dlouho bez Sanderse, který měl na svém triku čtyři osobní chyby. „Cením si našeho kolektivního výkonu. V době, kdy se lámal chleba, jsme se museli obejít bez Sandersových služeb. Kluci to však zvládli parádně,“ pochvaloval si pardubický kouč Slobodan Nikolič.
Úsměv na jeho tváři vyvolal jeden důležitý fakt. „Do utkání jsme šli s jasnou taktikou, a to uhlídat trio Reinberger, Walker a Šarovič. Klaplo to na výbornou,“ dodal Nikolič. (zz)

Body: Šteffel 27, Sirvydis 21, Payne 16, Sanders 8, Sýkora 6, Gaidamavicius a Grepl po 5 – Ubilla 23, Šarovič 13, Gavlák 11, Pandula 9, Pelikán 8, Walker 5, Reinberger a Hájek po 2. TH: 10/7 – 19/13. Trojky: 11:6. Doskoky: 32:32. Fauly: 21:14. 5 chyb: 38. Sirvydis, 39. Sanders (oba Pardubice). Rozhodčí: Vrážel, Galajda, Kurz. Diváci: 1310. Nejlepší hráč: Šteffel (Pardubice).

Prostějov – Opava 82:66 (19:17, 48:32, 56:48)

Hanáci v první čtvrtině mohli vést i větším rozdílem, kdyby zbytečně neztráceli míče. V domácím dresu Orlů řádil hlavně ostrostřelec Beechum, který za šest minut zaznamenal čtyři trojky.

Ve druhé čtvrtině domácí hru zpřesnili, dostali se až do devatenáctibodového vedení, ale ve třetí části se zasekli a nastříleli jen osm bodů. Opava toho využila a začala mohutně dotahovat. V kritické době se však zdařily Dokoupilovi dvě rychlé a těžké střely z dálky, které domácí celek uklidnily a zajistily mu bezproblémový závěr.

„Gratuluji Prostějovu k vítězství. I když se soupeři ve třetí čtvrtině nedařilo, dokázal se ve čtvrté čtvrtině opět zvednout a dotáhnout zápas k výhře,“ řekl trenér Opavy David Klapetek.

„Třetí čtvrtina byla z naší strany velice špatná. Na výsledku třetí čtvrtiny se projevila špatná koncentrace. Podařilo se nám ale vrátit se do zápasu. Došlo ke zlepšení v útočné i obranné fázi,“ přiznal Peter Bálint. (noh)

Body: Beechum 20, Pruitt 14, Staněk 13, Hanavan 11, Dokoupil 9, Novák 7, Ames 4, Prášil a Toya po 2 – Šoška 22, Čarnecký 13, Pumprla 8, Czudek 7, Dygrýn 6, Hrubý 5, Kratochvíl 3, Hutňan 2. TH: 23/19 – 20/14. Trojky: 9:4. Doskoky: 38:33. Fauly: 21:22. 5 chyb: 39. Šoška (Opava). TCH: 35. Pruitt (Prostějov). Rozhodčí: Vyklický, Kapl, Komprs. Diváci: 1200. Nejlepší hráč: Hanavan (Prostějov).
Další výsledky 17. kola: Děčín – Kolín 83:81 (31:17, 52:38, 64:66), Poděbrady – Liberec 97:72 (19:16, 37:32, 70:50). Předehráno v pátek: NH Ostrava – USK Praha 80:76.