Vinou rekonstrukce novojičínské haly se tak pohárový duel odehrál v rodišti Sigmunda Freuda, odkud si Slezané odvezli, po jasné výhře 114:48, očekávaný postup do další fáze.

Rozhovor s bývalým hráčem Nového Jičína Luďkem Jurečkou najdete v sobotním vydání Novojičínského deníku.

Nový Jičín se dostal v 6. minutě utkání poprvé, a zároveň naposledy, do vedení, když na světelné tabuli svítilo skóre 10:9. Rozdíl dvou soutěží se však začal postupně projevovat a Czudkova družina si postupně začala budovat potřebný náskok. Opavané se mohli v první čtvrtině, kterou nakonec vyhráli o šest bodů, spolehnout na Gniadka, jenž nasázel prvních dvanáct bodů svého týmu.

Domácí definitivně zlomila druhá čtvrtina, v níž čekali na body necelých sedm minut, až z trestných hodů snižoval Jakubu na 21:43.

„V první čtvrtině to ještě šlo, ale ta dlouhá doba bez vstřeleného koše ve druhé čtvrtině byla rozhodující. Potom už se to tak nějak vezlo," přiznal po utkání trenér BC Nový Jičín Martin Zdražil, jehož tým dal ve druhé čtvrtině pouze sedm bodů. Když pak v následujících dvou čtvrtinách přidali Novojičínští vždy po jedenácti bodech, nebylo o vysoké výhře Opavy 114:48 pochyb.

„Chtěli jsme být Opavě rovnocennějším soupeřem. Jsem trošku zklamaný, protože jsme měli předvést lepší výkon. Máme ale mladý tým a bylo hodně vidět, že kluci měli velký respekt," konstatoval Zdražil, jenž navíc nemohl využít služeb Rostislava Pelikána, který zažil památné bitvy mezi Novým Jičínem a Opavou.

„Šetřili jsme ho schválně ze zdravotních důvodů, protože i kdyby hrál, tak by se na postupu Opavy nic nezměnilo. Raději tak seděl, aby byl příští týden fit na ligové zápasy," dodal kouč Nového Jičína.

Czudek se těšil do Nového JičínaPříborská hala však ocenila každou povedenou akci Novojičínských, jejichž letošní pohárová cesta skončila ve 4. kole. „Chtěl jsem, aby kluci agresivněji bránili a aby, když tady přišlo tolik lidí, šlo vidět, že pro to udělali maximum. Ale nemyslím si, že se nám to tak úplně povedlo," smutnil po utkání novojičínský kouč. A v čem že by se jeho svěřenci museli nejvíce zlepšit, aby favorita trápili déle než úvodní čtvrtinu? „Rozhodně bychom museli přidat v obraně, být více agresivní, zrychlit do rychlého protiútoku, a hlavně by nám to tam muselo trošku padat z dlouhé vzdálenosti, protože pod košem nám chybí centimetry a tam jsme proti Opavě neměli moc šancí," poznamenal dále Zdražil.
V dresu Opavy, jež přijela do Příbora v nejsilnější možné sestavě, i s reprezentantem Šiřinou, se devatenácti body blýskl bývalý hráč Nového Jičína Luděk Jurečka. „Rozdíl mezi soutěžemi musel být vidět. Myslím si, že Nový Jičín překvapil už tím, že postoupil přes prvoligový Havířov. Těšil jsem se do novojičínské haly, abych si zavzpomínal na ty časy, kdy jsem tam hrál derby, ať už Nový Jičín – Opava nebo Nový Jičín – Prostějov, ale nakonec se muselo hrát tady v Příboře, kde však přišlo hodně lidí a pro novojičínské kluky to byla určitě motivace. Pro nás to byla kvalitní příprava na sobotní utkání s Kolínem," vyjádřil se po vítězství opavský trenér Petr Czudek, jehož tým čeká v 5. kole vítěz zápasu Vysočina - Svitavy.

4. kolo Českého poháru

BC Nový Jičín – BK Opava 48:114 (19:25, 26:54, 37:83)

Rozhodčí: Holubek, Stančík. Diváci: 200.
Nový Jičín: Kelar, Omaník 9, Pospíšilík, Buzek 10, Panák 1, Krutílek, Nawracala, Pindroch 4, Medek 2, Křídlo 9, Jakubu 8, Kováč 5. Trenér: Zdražil.
Opava: Gniadek 22, Jurečka 19, Kvapil 15, Vlček 14, Zbránek 10, Blažek, Kramný po 8, Dragoun 7, Cvek 6, Šiřina 5. Trenér: Czudek.