BK Prostějov – Geofin Nový Jičín 104:103 p.p. (15:25, 45:50, 72:76, 94:94)

Marton Bader hází a míč, který míří od desky pravděpodobně do koše je odpálen pryč! Regulérní blok? Nebo přestupek proti pravidlům? Rozhodčí po diskuzi uznávají technický koš v posledních vteřinách prodloužení! A když Walker vzápětí míjí svůj dvoubodový pokus, je rozhodnuto.

Bude se hrát i ve středu. Ovšem začněme první čtvrtinou.

Geofin nervózní Orly, za které nastoupil i pod injekcemi opíchanou patou Alexandar Bojič, přehrává a brzy získává desetibodový náskok. „V první polovině jsme si vybudovali náskok. Ve třetí čtvrtině jsme udělali chyby. Postupně jsme ztráceli náskok a Prostějov se dostal do hry,“ litoval trenér Nového Jičína Zbyněk Choleva.

Navíc ve druhé desetiminutovce se zraní Juraj Gavlák a karta se obrací. „Gavlák chyběl, takže byl menší tlak na Amese, který zahrál výborný mač. Dobře mu sekundoval také Votroubek,“ uznal Choleva. Slovenský rozehrávač si natáhl stehenní sval a i když také dostal injekce, na palubovku se už nevrátil. Americký playmaker Ames ve službách Prostějova nastřílel 28 bodů a dostál svým slovům, že na hřišti nechá vše.

Až osm minut před koncem po brejku Savanoviče jdou poprvé v utkání domácí do vedení (77:76). Prostějovu navíc vychází trojky. V této disciplíně tradičně vyniká Stanislav Votroubek. Jičín vede ještě v závěrečné minutě poslední čtvrtiny také díky tříbodové mušce Šaroviče 94:91. Ovšem pivot Orlů stejným způsobem posílá drama do prodloužení. A v něm onen sporný moment. „S vypětím všech sil jsme to zvládli. Dali jsme do toho, co jsme mohli. Trojky mi padaly. Jsem jenom rád,“ usmíval se Votroubek.

„Tradičně jsme špatně vstoupili do utkání, byly chyby v obranných činnostech. Pochválil bych hráče za bojovnost. Zápas jsme odehráli v podstatě v osmi lidech. Nepodařilo se bohužel implantovat Bosáka do hry . V prodloužení jsme měli větší štěstí,“ uvedl kouč Prostějova Miroslav Marko.

Nový Jičín po shlédnutí videozáznamu bude zřejmě protestovat proti rozhodujícímu „neviditelnému“ koši. Na výsledek by to ale mít vliv nemělo.

Body: Ames 28, Votroubek 20, Savanovič 12, Prášil 11, Bader 11, Bojič 10, Tomaszek 7, Novák 5, Bosák 0, Jurečka 0 – Beechum 26, Walker 21, Šarovič 11, Chapman 10, Štec Marek 9, Gavlák 8, Venta 8, Reinberger 6, Pelikán 2, Šoška 2, Hájek 0.

Trojky: 28/14:20/10.

TH: 30/20:29/21.

Rozhodčí: Zachara, Vrážel, Vondráček.

Diváci: 1900.