Po přestávce pokračovala úporná bitva obran. „Nedařilo se nám střelecky. Nevyužívali jsme střel, které obvykle dáváme. Pardubice nás předčily v rychlém protiútoku i útočném doskoku,“ poznamenal Choleva. Blíže k výhře měli hosté. Sice prohrávali 66:64, jenže pěti body v řadě šli do tříbodového vedení. Domácí Sanders necelou minutu před koncem trojkou vyrovnal a následovalo prodloužení.

Do něj vlétli Východočeši famózně a ujali se vedení o čtyři body. Nový Jičín zbraně nesložil a odpověděl sérii 6:0. Sandersova trojka posunula domácí zpět do vedení. Vicemistr otočil a pak to přišlo.

Největší nebezpečí jménem Sanders bylo při svém průniku nevybíravě zastaveno a s roztrženým obočím musel na lavičku. Přestože se tak stalo těsně před koncem prodloužení, jednalo se o klíčový moment střetnutí. Do té doby byl totiž Sanders nejlepším mužem na hřišti a na soupeři bylo vidět, že s ním má velké problémy,“ podotkl zklamaný pardubický trenér Slobodan Nikolič, který neopomněl dodat, že Sanders je excelentní střelec trestných hodů.

Na místo dirigenta Pardubic šel zahrávat trestné hody Grepl, ovšem pouze vyrovnal. „Zápas směřoval do druhého prodloužení, když osud utkání vzal do svých rukou rozhodčí Vondráček. V čase 45:00 viděl ve skrumáži faul. Při následných šestkách zachoval Šarovič pevné nervy.
„Abyste uspěli proti soupeři takového kalibru, jakým je Nový Jičín, musíte mít štěstí. To my bohužel, ať už v případě zranění našeho lídra, vyfaulování Šteffela či sporném faulu v poslední vteřině, neměli,“ pronesl Slobodan Nikolič. (zz)

Pardubice – Nový Jičín 77:79 po prodl. (12:11, 31:34, 51:50, 69:69)

Body: Sanders 22, Šteffel 17, Payne 14, Bailey 11, Grepl 5, Sýkora 4, Gaidamavicius a Harčár po 2 – Ubilla 17, Muirhead a Šarovič po 16, Gavlák 10, Walker 9, Pospíšil, Pelikán a Jurečka po 3, Reinberger 2. TH: 18/14 – 19/15. Trojky: 5:6. Doskoky: 38:33. Fauly: 22:16. 5 chyb: 39. Šteffel, 45. Gaidamavicius – 37. Pospíšil. Rozhodčí: Vondráček, Rozsypal, Lukeš. Diváci: 1260. Nejlepší hráč: Šarovič (Nový Jičín).

Další výsledky 29. kola: Poděbrady – Nymburk 76:103 (18:24, 38:55, 53:84), Děčín – Prostějov 96:76 (34:22, 52:41, 79:55). Utkání Kolín – Liberec odloženo na 22. 2. kvůli chřipce hostů.