V novojičínském týmu působí hned dva basketbalisté, pro které byla ještě nedávno pardubická palubovka tou domácí. Excelentní rozehrávač tmavé pleti, který je znám českým basketbalovým příznivcům již několik let, Levell Sanders, odehrál v Pardubicích dvě poslední sezony. Do Nového Jičína se vrátil po devíti letech.

Český pivot, David Šteffel, je v Novém Jičíně teprve týden. Svůj kontrakt potvrdil před prvním ligovým zápasem, kdy se Novojičínským zkomplikoval vstup do nové sezony, jelikož Robert Šarovič se musel podrobit operaci achilovky a vypadl tak ze hry na několik týdnů. Novojičínský klub se proto rychle dohodl s někdejším hráčem pardubického družstva, Štefflem.

Ovšem, také do Pardubic se přestěhoval pivot, který v novojičínské družině odehrál minulou sezonu. Dres pardubického týmu nyní obléká Zbyněk Pospíšil. Ten, po několika úspěšných sezonách v družstvu NH Ostrava, strávil v Novém Jičíně loňskou sezonu.

„Proti Novému Jičínu to pro mě byl určitě trošku jiný zápas, než proti jiným týmům. Určitě jsem moc chtěl vyhrát, což, bohužel, nevyšlo,“ uvedl po zápase Pospíšil. Na otázku, jestli se chtěl v utkání víc ukázat, protože jeho statistiky nakonec nevypovídaly o příliš vydařené hře, pardubický hráč odpověděl, že to asi ne. „Chtěli jsme hrát lépe, jako tým, což se nám ale nakonec úplně nepovedlo. A k samotnému zápasu – začali jsme trochu nervózně a nechali jít Nový Jičín do vedení kvůli našim chybám v obraně. To jsme ve druhé půlce zlepšili a skóre otočili. Ale pak jsme zbytečně upustili od naší organizované hry a Nový Jičín toho zkušeně využil,“ uzavřel exnovojičínský pivot.

Nový Jičín zajížděl k utkání do Pardubic po odehraném těžkém zápase 1. kola, kdy na domácí palubovce prohrál nešťastně s družstvem Prostějova košem v poslední sekundě. Ale ani utkání v Pardubicích neočekávali Novojičínští, jako jednoduché. Věděli, že Pardubice vytvořily pro tuto sezonu nový, ale silný tým, který tvoří několik hráčů zvučných basketbalových jmen. Zápas se vyvíjel zpočátku, pro Nový Jičín, dobrým směrem, avšak nakonec Novojičínští museli znovu pořádně zabrat, aby jej dotáhli k vítěznému konci. Novojičínské družstva po delší době otočilo skóre na svou stranu až minutu před koncem, košem Šteffla. Závěr si Novojičínští však tentokrát uniknout nenechali a své těsné vedení udrželi.

Utkání 3. kola Mattoni NBL odehraje tým Mlékárna Miltra Nový Jičín již tuto sobotu, 10. října, ve sportovní hale krytý bazén v Novém Jičíně, kde přivítá nováčka soutěže, družstvo BK Sokol Vyšehrad.