Ten stihl v pěti odehraných utkáních nastřílet hned třiatřicet branek a především jeho góly táhnou výběr Lubomíra Veřmiřovského. „Sám se divím, kde se to ve mně bere,“ usmívá se pětadvacetiletý reprezentant. „Je to ale zásluha celého týmu. Cítím se dobře, jsem rád, že týmu mohu góly pomoct. Předtím jsem sice tolik branek nedával, ale když máte nahrávky nebo dobře bráníte a góly dá někdo jiný, tak je to ve výsledku jedno,“ ví opora KH ISMM Kopřivnice.

Nový Jičínhrál v azylu
Nový Jičín hraje v azylu, trenéra těšily rostoucí výkony

Kopřivnickým házenkářům zatím nevyšlo pouze první kolo, ve kterém prohráli na palubovce Frýdku-Místku 28:29. „Nevyšel nám tam první poločas, udělali jsme hodně nevynucených chyb, ani obrana nebyla taková, jak bychom chtěli. Do Frýdku přišlo několik nových hráčů, úplně jsme nevěděli, co od nich čekat, a trochu nás zaskočili. Chtěli jsme Frýdek a Brno porazit, protože potom jsme měli těžký los, paradoxně nás ale prohra nakopla,“ myslí si Fulnek. A opravdu – Kopřivnice si hladce s poradila s Brnem a Karvinou, vyhrála i na Dukle a v Plzni.

„Začali jsme získávat body s top týmy, které vždycky hrávaly o medaile. Z naší strany je to samozřejmě super začátek,“ pochvaluje si Patrik Fulnek. „Ze soupeřů jsme měli přirozený respekt, nečekali jsme, že ze tří takto těžkých utkání uhrajeme šest bodů. Člověk ale nikdy neví, jak se zápas bude vyvíjet. My jsme schopni každého porazit i s každým prohrát,“ dodává.

Minimálně čtrnáctidenní pauza tak přišla pro vedoucí celek STRABAG RAIL Extraligy v nejhorší možnou dobu. „Měli jsme herní pohodu, neměli jsme ruce nijak svázané tím, že musíme vyhrát. Nezbývá nám ale nic jiného, než se s tím poprat, vyrovnat se s tím musí každý tým. Někomu to pomůže, někomu ublíží.“ Dalším problémem je pro týmy to, že nemohou společně ani trénovat. „Já mám doma rotoped, ale je to takové stereotypní. Radši si jdu zaběhat ven, ale na to teď bohužel moc nebylo počasí. Bez balonu je to ale na nic, kdyby bylo pěkně, mohli jsme si alespoň zaházet venku,“ krčí Fulnek rameny.

Klíčový muž kopřivnické sestavy by si přál co nejdříve hrát soutěžní zápasy, z jeho slov jsou ale cítit obavy. „Samozřejmě bych si přál, aby se liga obnovila. Bavil jsem se s kluky, kteří hrají v Německu, tam chodí polovina haly, u nás soutěž stojí. Chtěl bych hrát, ale příliš tomu nevěřím,“ řekl Patrik Fulnek závěrem.