Náročná trasa je dlouhá 68 kilometrů, ale výjimečná je svým extrémním převýšením, při kterém se musí nastoupat 4507 metrů.

„Tento profil je pro handbike opravdová výzva a fandící turisté z automobilů či motorek byli doslova šokování, že tam právě handbike zahlédli. Sami jsme pak potkávali jen pár trénovaných cyklistů či závodní týmy na soustředění,“ prozradil místopředseda spolku GO ON z Frenštátu pod Radhoštěm Bohumír Večerek s tím, že nápad zdolat nejvyšší rakouský vrchol vznikl během přípravy Pavla Děckého na úspěšně zvládnutou Jizerskou padesátku.

Sám Děcký po náročné trase přiznal, že si nikdy takto nehrábl na dno sil. Téměř bez jakékoliv  pauzy, kromě doplnění pití, zdolal trasu přibližně za osm hodin. 
„Celou cestu mu byla podporou na kole jeho žena Slávka a kamarád Radovan, který region kolem Grossglockneru důvěrně zná, což bylo velkou oporou, hlavně kdyby došlo k nečekané změně počasí či jinému problému, který ale naštěstí nenastal. Pavel opět dokázal, že silná vůle je více než postižení,“ vyzvedl Večerek obdivuhodný Děckého výkon.