Mezi reprezentanty ČR nechyběla ani novojičínská plavkyně Petra Klosová (1986), která se dvakrát probojovala do semifinále, když následně obsadila 14. místo na 100m polohový závod a 16. místo na 50m volný způsob. Navíc jí na kratší trati chybělo jen 12 setin sekundy k překonání českého rekordu. „Třeba jí výborná forma vydrží i do příštího víkendu, kdy se do Chomutova sjedou nejlepší plavci České republiky ke svému mistrovství. Budeme držet pěsti,“ řekla předsedkyně Plaveckého klubu Nový Jičín Pavlína Skřičková.

Ve stejném termínu poté bojovali na svých pohárech ČR i nejmladší plavci. I zde měl novojičínský klub své zástupce. Desetiletí závodníci se nejprve utkali v České Třebové. Nejlépe z Novojičínských si vedl Josef Kratochvíl, který vyplaval bronzovou medaili na 50m volný způsob a bramborovou medaili na 200m polohový závod a přidal ještě 5. místo na 100m polohový závod a 6. místo na 100m volný způsob. Úspěšně mu sekundoval i další novojičínský plavec, Jan Sazovský, který skončil na výborném 3. místě na 50m znak, 5. byl na 100m polohový závod a 6. na 100m znak. „Osobní časy si zaplavali i další naši plavci, Marie Skopalová, Tomáš Strnad a Eliška Krausová,“ vyjmenovala Skřičková a pokračovala: „V Kopřivnici následně bojovali nejlepší jedenáctiletí. I tady jsme měli své zástupce, Alexandru Hyl a Ondřeje Huvara, kteří skončili ve druhé desítce startovního pole.“

Mladší a starší žáci měli svá zimní mistrovství o něco dříve. V Trutnově bojovali nejlepší plavci ČR ročníku narození 1998, kde se probojovali Filip Černý a Tina Mizerová, jež skončili v druhé desítce startujících. Do Litoměřic se vydal o rok starší Ondřej Dofek, který si vyplaval výborné 6. místo mezi stejně starými sprintery na 50m volný způsob a na 12. místě se umístil na 100m znak. „Všem našim plavcům blahopřejeme k výborným výsledkům,“ uzavřela předsedkyně PK Nový Jičín Pavlína Skřičková.