Na republikový šampionát, který se konal v areálu v Podolí, odjelo sedm závodníků Plaveckého klubu Nový Jičín (PKNJ). Petra Klosová, která od loňského září hájí barvy novojičínského klubu, tam doslova zazářila. „V pěti disciplínách vybojovala tři mistrovské tituly, jednu stříbrnou medaili a jedno čtvrté místo. Vítězstvím v nejkratším a nejrychlejším plaveckém sprintu, na padesát metrů volný způsob, se stala aktuálně nejrychlejší českou plavkyní,“ pochvalovala si Pavlína Skřičková, předsedkyně PKNJ.

Petra Klosová potvrdila skvělou formu i vítězstvím na dvojnásobné trati a třetí titul přidala v závodě na 100 metrů motýlek. „Výborné výkony podala i ve sprintu na padesát metrů motýl, kde obsadila druhé místo, a padesát metrů znak, kde ji však stupně vítězství těsně minuly a dohmátla jako čtvrtá,“ přiblížila Skřičková další výkony Petry Klosové.

„Na zkušenou mezi seniory se vydali i její kolegové z družstva, věkem dosud junioři. Nejlepšího umístění z nich dosáhl Jakub Knesl. Ten v disciplínách na 800 metrů volný způsob a 400 metrů polohový závod obsadil shodně desáté místo, a na stejně dlouhé trati volným způsobem skončil třináctý. Dobrého umístění dosáhl i Martin Radina, který vybojoval jedenácté místo v disciplíně 800 metrů volný způsob a 14. místo na poloviční trati.

„Lepší výkony očekávali další junioři, Natálie Kulišťáková a Tomáš Zumer, i když většina jejich časů nebyla daleko od jejich nejlepších osobních výkonů a v jednom případě se dokonce podařilo jeden osobáček překonat,“ doplnila Skřičková.

Posledními zástupci novojičínské výpravy byli Marek Zetocha a Vojtěch Kulišťák, jež se, podle předsedkyně plaveckého klubu, v letošní letní sezoně více soustřeďovali na úspěšné dokončení svého středoškolského studia, proto prý i jejich účast na plaveckém šampionátu byla spíše symbolická.

„Celkově lze hodnotit vystoupení novojičínské výpravy na mistrovství České republiky v plavání za úspěšné. Samozřejmě zejména díky skvělým výsledkům Petry Klosové, ale také při srovnání výsledků juniorů na tomto šampionátu s ne příliš dobrými výsledky na mistrovství České republiky čtrnáct dnů předtím,“ uzavřela Skříčková s tím, že Petra Kosová se svými letošními výsledky dokázala prosadit do nominace na Světovou univerziádu v čínském Shenzhenu, kam česká výprava odlétá již 8. srpna.