„Přestože příprava nebyla úplně bezproblémová a občas ji narušily zdravotní trampoty, výkony obou předčily očekávání. Je moc fajn, že patřili k oporám reprezentačního výběru a byli více než vidět,“ potěšilo trenéra Vlastimíra Pernu z PK Nový Jičín s tím, že bez podpory města, kraje svazu plaveckých sportů bylo to nebylo možné.

Heřmanice – Slezský FC Opava B
Divize: Tvrdý boj o lídra, tři týmy dělí skóre. Kdo tápe? Hlasy ze všech kabin!

David Koutný, který je specialista na delší kraulové distance, se v Šamoríně rozehřál v závodě na 200 metrů. „První start bral jako oťukávací a přestože se jako druhý nejrychlejší kvalifikoval do finále, odhlásil se z něj, aby ušetřil síly do důležitějších startů. A vyplatilo se,“ upozornil Vlastimír Perna, že jeho svěřenec další čtyři závody volným způsobem vyhrál.

Trať na 400 metrů zvládl Koutný v čase 3:46.39 min., 800 m za skvělých 7:47.54 min. a na 1500 metrů jako čtvrtý český plavec historie pokořil hranici 15 minut časem 14:59.60. „Zásluhou vynikajících výkonů v delších disciplínách a po jejich přepočtení na bodové hodnoty byl David vyhodnocen jako druhý nejlepší plavec celého mítinku,“ prozradil jeho trenér.

Zápas 8. kola extraligy volejbalistů VK Ostrava - Volejbal Brno 3:2.
První vítězství! Ostravu zdobila bojovnost, do Brna odvážně bušila. Podívejte se

Úspěšně si vedl i Šimon Vavřín, který se specializuje na prsařský styl. „Startoval ve všech třech disciplínách a vždy se kvalifikoval do finálové osmičky,“ hodnotil Vlastimír Perna.

Nejkratší sprint na 50 metrů Vavřín zvládl za 28,52 vteřin, 100 metrů v čase 1:01.50 min. a v obou obsadil pěkné 5. místo. Na 200 metrů prsa byl čtvrtý (2:12.45) a v doplňkovém startu na 100 metrů polohový závod dohmátl ve finále sedmý (58,21).