„Mezi juniory byl nejúspěšnější Šimon Vavřín, který zvítězil na všech prsařských tratích a kromě toho získal i bronz na stovce polohově. David Koutný si z Plzně odvezl jeden juniorský titul a čtyři stříbrné medaile. Příjemným překvapením byla stříbra Matěje Knesla a Annemarie Kulišťákové, bronzy Dalibora Otta a Josefa Mináře,“ ocenil trenér Plaveckého klubu Nový Jičín výkony mladých medailistů, kteří se prosadili i v kategorii mužů. Stříbro vybojovala štafeta juniorů Matěj Knesl, Šimon Vavřín, Dalibor Ott, David Koutný v polohovém závodě na 4x50 metrů.

Utkání 20. kola volejbalové extraligy žen: TJ Sokol Frýdek-Místek - TJ Ostrava 0:3.
OBRAZEM: Frýdek-Místek vzdoroval jen set. Pak derby ovládla Ostrava

„Nemáme ve městě vysokou školu, proto jsou pro nás nejdůležitější junioři. Pokud uspějeme mezi seniory, je to krásný bonus navíc,“ připomenul Vlastimír Perna, že po maturitě odchází většina plavců za dalším studiem do jiných měst a klubů.

V Plzni se mezi muži prosadili hned tři novojičínští talenti. „Nejúspěšnější byl opět Šimon Vavřín se čtyřmi stříbrnými medailemi na třech prsařských tratích a skvělým výkonem i v závěrečném finále polohové stovky. Dvě stříbrné a dvě bronzové získal David Koutný a do skvělé formy se dostal i Jan Sazovský, který svou mimořádnou výkonnost proměnil v jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile,“ vyzdvihl trenér největší úspěchy.

Komise rozhodčích okresního svazu Karviná (OFS) uspořádala pro dvacet studentů obchodní akademie, kteří jsou hráči MFK Karviná, v rámci výuky teorie sportu kurz z pravidel fotbalu. Budou z nich noví rozhodčí.
Ze školních lavic na fotbalový trávník. V Karviné umí najít nové rozhodčí

K nim v této sezoně patří i první bronz v zářijovém finále mistrovství ČR družstev mužů v Pardubicích, který vybojovala sestava Šimon Vavřín, Josef Kratochvíl, Jan Sazovský, Josef Minář, Michal Šupa, Dalibor Ott, David Koutný, Matěj Knesl.

A na mezinárodním poli bronz, který se po dopingu jednoho ze soupeřů, dodatečně změnil ve stříbro, Davida Koutného v kraulové čtyřstovce na červencovém mistrovství Evropy juniorů v Římě.

Plaketu k uvedení do Síně slávy světové organizace zápasu převzal Vítězslav Mácha od předsedy Českého svazu zápasu Bela Svitka 19. září 2020 v ostravském hotelu Green. Teď získal Cenu Emila Zátopka pro českou sportovní legendu.
Mezi legendami. Zátopek byl pro Vítězslava Máchu vzor, teď získal jeho cenu

Medaile plavců PK Nový Jičín na zimním mistrovství ČR dospělých a juniorů v Plzni (abecedně):

Matěj Knesl - 2. místo (50 m znak junioři)

David Koutný - 1. místo (200 m motýlek junioři), 2. místo (400 m v. zp. open, 200 m motýlek open, 200, 400, 800 a 1500 m v. zp. junioři), 3. místo (800 a 1500 m v. zp. open)

Annemarie Kulišťáková - 2. místo (400 m v. zp. juniorky)

Josef Minář - 3. místo (200 m prsa junioři)

Dalibor Ott - 3. místo (400 m v. zp. junioři)

Jan Sazovský - 2. místo (200 m v. zp. open), 3. místo (200 m pol. z. open, 200 m motýlek open)

Šimon Vavřín - 1. místo (50, 100 a 200 m prsa junioři), 2. místo (50, 100 a 200 m prsa open, 100 m pol. z. open), 3. místo (100 m pol. z. junioři)

Štafeta juniorů 4x50 m pol. z. - 2. místo (Matěj Knesl, Šimon Vavřín, Dalibor Ott, David Koutný)