Lagunu Nový Jičín reprezentovalo osmnáct nejlepších žáků, kteří se do tří nejlepších rozplaveb nominovali podle zaplavaných časů v letošním školním roce. Čtyřiadvacet vybraných borců v každé disciplíně pak bojovalo o medaile a tituly Přeborníků republiky.

Mladší žáky s malými monoploutvemi čekalo sedm disciplín - 50, 100, 200, 400 metrů v plavání s ploutvemi (PP), 25 pod vodou a štafetové soutěže na 4x50 a 4x100 PP.

Starší žáci měli na programu o tři disciplíny více. Tratě na táborské osmidráhovce doplnila nejdelší žákovská disciplína 800 metrů PP. Pod vodou plavou žáci kromě sprintu na nádech, povoleného u této kategorii pouze v délce pětadvacet metrů, také tratě s dýchacím přístrojem v délce 100 a 400 metrů rychlostního potápění. Štafety mají na žákovském Přeboru délku 4x100 a 4x200 metrů s ploutvemi.

<>„O všechny zlaté medaile mezi žáky ve věku 12 až 13 let se podělili tři novojičínští ploutvaři Jáchym Kaluža, Jan Bartek a Petr Španihel a navíc všichni získali tituly Přeborníka České republiky poprvé v závodní kariéře,“ upřesnila trenérka Laguny Nový Jičín Simona Klapcová.

 

Souhru týmu Laguny dokázali starší žáci vítězstvím ve štafetách, ve kterých s výše uvedenými startovali další ploutvaři , ve stovkové štafetě Jakub Jarolím a ve dvoustovkové Martin Mazáč.

Ondřej Dofek vyplaval na trati 100 PP stříbrnou medaili a Veronika Rosová na 15 RP+ bronz. Novojičínští dovezli z Tábora řadu čtvrtých a pátých míst. „Velkou radost nám taky udělaly první medailové krůčky mladých éčkařů ve štafetách, Veronika Rosová, Ondřej Dofek, Šárka Holubová a Lenka Kokešová vyplavali na 4x50 stříbrnou a družstvo Martina Hanzelková, Tomáš Bolek, Ondra Kelar a Lenka Kokešová na 4x100 metrů bronzovou medaili,“ uzavřela Klapcová.

Starší žáci vysbírali zlato ve všech disciplínách, u žaček chyběly pouze delší tratě a štafety. Významný úspěch sklidila Radka Svobodová, která z deseti startů byla šestkrát v cíli první.

<>„Se zlaty a šesti tituly českého žákovského Přeborníka se stala nejlepším závodníkem v ploutvovém plavání. Stříbrné medaile Radka vyplavala na 400, 800 metrů a společně s laguňačkami Vendulou Figarovou,Terezou Kolářovou a Eliškou Mičkovou v obou štafetách 4x100 a 4x200. Radka tak má za sebou velmi úspěšnou sezonu,“ uzavřela Klapcová.