Nejmladší plavci soutěžili na 35. ročníku Májového Brna - tradičních mega závodech mladých plavců s obrovskou mezinárodní účastí zvláště maďarských plavců. Nejlépe si vedl Jakub Knesl, který si vytvořil řadu osobních časů a od medailí byl jen krůček. Skončil na 4. místě v disciplínách 200 volný způsob a 100 motýlek, ale to jen proto, že v těchto závodech plaval ve společné kategorii s o rok staršími plavci, 5. místo přidal na 100 polohový závod a 2 x skončil na 6. místě na 100 prsa a 100 volný způsob. V silné konkurenci stojí za zmínku ještě desáté místo Jiřího Maňáska na 200 volný způsob.

Starší plavci startovali na 16. ročníku Velké ceny Ostravy. Zde se konaly opět tradiční mezinárodní závody, letos silně zastoupené zvláště řeckými, kanadskými, maďarskými a chorvatskými plavci. „Pořadatelé zajistili nejlepší účast za 16 let historie této soutěže. Již kvalifikovat se na tuto cenu bylo úspěchem. O to víc si ceníme účasti Filipa Skřička ve finále a jeho osmého místa na 200 m znak,“ popsala předsedkyně Plaveckého klubu Nový Jičín Pavlína Skřičková.

Novojičínští „veteráni“, tedy nejstarší plavci, se v Jihlavě zúčastnili 26. Mezinárodního mistrovství České republiky masters v plavání a vylovili z jihlavské vody spoustu medailí. Jakub Minář vyhrál ve své kategorii 200 prsa a 2. místo si vyplaval na poloviční trati. Tomáš Nahorniak vybojoval 1. místo na 400 polohový závod a 2. místo na 100 motýlek. Lia Maňásková si odvezla domů ve své kategorii 3 zlaté medaile na 50, 100 a 200 znak. Jana Minářová vyhrála disciplíny 100 volný způsob a 100 polohový závod. Renata Beránková se umístila 2x na 1. místě na, 50 a 400 volný způsob, a bronzovou medaili si vyplavala na 100 volný způsob.

„Ve štafetových závodech jsme deklasovali ostatní kluby a vyhráli jsme další 4 zlaté medaile na 4x 50m volný způsob ženy a 4x 50 polohový závod ženy ve složení Beránková, Maňásková, Minářová a Nahorniaková. Čtyřikrát 50m volný způsob mix a 4x 50 polohový závod mix pak ve složení Nahorniak, Maňásková, Minář, Minářová,“ upřesnila Skřičková.

Petra Dvorská si odskočila od klasického plavání a zúčastnila se Modrého mítinku – závodů v ploutvích v Novém Jičíně, pořádaného Klubem vodních sportů Laguna Nový Jičín, kde obsadila mezi ploutvařkami specialistkami 2. místo v trojboji BI-FINS. „Porazila ji jen plavkyně z Tábora. Petra si ke studiu na VŠ v Olomouci a klasice přidala i doplňkovou disciplínu – ploutve,“ dodala Skřičková a uzavřela: „Byli jsme vidět a našim plavcům za to patří dík. Před námi jsou další soutěže a jen doufám, že budou stejně úspěšné.“