Dva plavci Klubu vodních sportů Kopřivnice, svěřenci trenérky Petry Kahánkové, zabodovali na Mistrovství České republiky staršího žactva v plavání, které se konalo v plzeňském bazénu. David Kunčar (ročník 1993) se stal dvojnásobným mistrem České republiky a Eliška Kalíšková (ročník 1994) se na hranici osobních rekordů probojovala na 100 m volným způsobem do první desítky.

David Kunčar vybojoval titul mistra České republiky v disciplínách 400 a 1500 m volným způsobem (VZ). K těmto umístěním přidal navíc druhou příčku v disciplíně 200 m VZ a dvě čtvrté pozice v disciplínách 100mVZ a 100mznak. Časem 2:06,81 splnil Kunčar limit juniorské reprezentace ČR v disciplíně 200 m VZ. „O sedmnáct setin sekundy, což je jeden bod podle tabulek plaveckých výkonů, mu utekl limit v disciplíně 400 metrů volným způsobem, ale dostane možnost tento limit splnit ještě na hrách letní olympiády dětí a mládeže v Ústí nad Labem jako člen reprezentace Moravskoslezského kraje,“ uvedl Kunčarův otec Ivo Kunčar.

O rok mladší Eliška Kalíšková plavala v Plzni na hranici svých osobních rekordů. Nejlepšího umístění dosáhla v disciplíně 100 m VZ časem 1:07,57, kde skončila na 8. místě. Také ona se zúčastní III. letní olympiády dětí a mládeže v Ústí nad Labem.

V plzeňském bazénu se představili také plavci Plaveckého klubu Nový Jičín. Z novojičínských plavců si nejlépe vedla Dorota Podzemná (1993), která se dvakrát probojovala do první desítky. „Na trati sto metrů motýlek skončila osmá a na dvojnásobné trati se umístila na desáté příčce. Osobáky si v Plzni vytvořil také druhý náš zástupce Tomáš Zumer (1993),“ uvedla předsedkyně PK Nový Jičín Pavlína Skřičková.