Plavkyně Petra Dvorská přivezla z Karviné stříbro

Nový Jičín - V přípravném období plaveckých soutěží, kdy jsou závodníci v plném, náročném tréninku, se 385 z nich sjelo na tradiční plavecký mítink do Karviné, aby zde změřili své síly zvláště v motýlkářském trojboji, tedy v disciplínách 50, 100 a 200 metrů motýlek.

28.3.2009

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Jiří Gajdoš

Ze závodníků Plaveckého klubu Nový Jičín obsadil v kategorii starších žáků výborné 3. místo Jakub Knesl (1996), který závodil společně s plavci ročníku 1995 a ve svém ročníku byl suverénně nejlepší. Mezi muži si „odskočil“ od svých disciplín Vojtěch Kulišťák a vyzkoušel si trojboj. Skončil celkově mezi motýlkáři–specialisty na solidním 15. místě.

Nejlepší plavkyně novojičínského klubu Petra Dvorská si navíc „odskočila“ k ploutvovému plavání a zúčastnila se závodu v maďarském lázeňském městě Hajdúszoboszló za KSP Olomouc. „Petra studuje v Olomouci vysokou školu. Ve 2. kole světového poháru, kterého se zúčastnilo osmačtyřicet klubů ze třinácti států, si vylepšila všechny své časy a skončilave svých disciplínách na skvělém sedmém a desátém místě. Z České republiky byla celkově druhá, za svojí klubobou kolegyní Svozilovou,“ prozradila předsedkyně Plaveckého klubu Nový Jičín Pavlína Skřičková.

Z výsledků ostatních disciplín plaveckého mítinku v Karviné: Petra Dvorská – 2. místo a stříbrná medaile na 50 prsa, 4. na 100 polohový závod a 5. na volný způsob, Filip Skřiček - 4. místo na 100 polohový závod, 5. místo na 50 znak a 7. na 100 kraul, Marek Zetocha – 5. na 100 polohový závod a 7. na 50 kraul, Jakub Knesl - 4. místo na 100 kraul, 6. místo na 100 polohový závod, Jiří Maňásek - 6. místo na 50 prsa, 7. na 50 kraul a Filip Černý - 7. místo na 50 prsa.