Z Ústeckého kraje se vrátili s nepořízenou, ale ve čtvrtfinálové sérii s favorizovanými Lovosicemi rozhodně neskládají zbraně! Kopřivničtí házenkáři prohráli o víkendu v lovosické hale Chemik 28:31 a 25:30 a v sobotu se budou snažit na vlastní palubovce o to, aby série hraná na tři vítězná utkání pokračovala i v neděli, kdy by se hrálo čtvrté utkání taktéž od 18 hodin.

Kopřivničtí se dočkali atraktivní vyřazovací části po dlouhých osmi letech a do prvního utkání vstoupili, před osmi stovkami diváků, lepe domácí Lovci, kteří si vybudovali vedení 10:6. Veřmiřovského družina sice záhy snížila na rozdíl jediného gólu, ale do druhého poločasu nakonec stejně vstupovala s třígólovým mankem.

Jako rozhodující se pak ukázal domácí nástup do druhé třicetiminutovky, neboť Lovosice, jejichž nejlepším střelcem byl v obou víkendových utkáních reprezentant Motl, odskočily do klíčového trháku 18:10. Kopřivnice sice postupně stáhla rozdíl ve skóre až na tři branky, ale Severočeši už žádné drama nepřipustili.

V nedělním pokračování série to bylo o poznání větší drama. Kopřivnice si totiž v první části hned dvakrát vypracovala náskok čtyř branek, který však ani v jednom případě neudržela a do kabin navíc odcházela s dvougólovým mankem.

Start druhé půle však znovu patřil Lovosicím, které postupně odskočily až do šestibrankového vedení. Ve 45. minutě ještě Kopřivničtí snížili na 20:22, ale potom zavřel klec domácí brankář Adamík a Lovci si dokráčeli pro druhé vítězství. Berkův celek tak může už v sobotu útočit na postup do semifinále.

„Sice jsme prohráli oba zápasy, ale ověřili jsme si, že Lovosice jsou hratelné. Projevila se však soupeřova zkušenost z play-off a druhý zápas rozhodl brankář Adamík, který podal velký výkon,“ hledal příčiny porážky trenér KH Kopřivnice Lubomír Veřmiřovský, jenž už vyhlíží následující víkend, ve kterém se čtvrtfinále stěhuje na palubovku Kopřivnice.

„Doma uděláme pro úspěch maximum. Nejprve bychom chtěli hrát doma i v neděli a potom bychom chtěli sérii vrátit zpátky do Lovosic,“ doplnil Veřmiřovský, jenž navíc věří v co největší podporu kopřivnických příznivců.

1. zápas: HK FCC MĚSTO LOVOSICE – KH KOPŘIVNICE 31:28 (12:9)

Sedmičky: 3/2 – 2/0. Vyloučení: 7:9, ČK: Mynář (K). Diváci: 818.

Nejvíce branek Lovosic: Motl 8/2, Klimt 8, Sýkora 7.

KH Kopřivnice: Žingor, Kuba – Střelec 2, Rachač 2, Jan Gřes 6, Petřík, Holbein 4, Unger 2, Hardt 1, Švébiš 1, Hanus 4, Mynář 1, Bukovský 5.

2. zápas: HK FCC MĚSTO LOVOSICE – KH KOPŘIVNICE 30:25 (16:14)

Sedmičky: 3/2 – 4/4.Vyloučení: 5:3, ČK: Franc – Holbein. Diváci: 721.

Nejvíce branek Lovosic: Motl 9/2, Klimt a Malý 6.

KH Kopřivnice: Žingor, Kuba, Chalupa – Střelec 2, Rachač 3, Jan Gřes 2, Petřík 4/4, Holbein 1, Unger 1, Hardt 1, Jonák, Švébiš 4, Očkovič, Hanus 4, Bukovský 3. Trenéři: Lubomír Veřmiřovský a Jiří Gřes ml.

STAV SÉRIE 2:0 (31:28, 30:25).

Průběžné výsledky zbylých čtvrtfinálových sérií:

Zubří – Frýdek-Frýdek 2:0 (28:23 a 30:25), Karviná – Jičín 2:0 (29:19 a 28:26), Plzeň – Dukla Praha 2:0 (22:21 a 24:23).