Na jistotu účasti v elitní osmičce si Veřmiřovského družina musela počkat až do posledního kola, kdy doma hostila na Velký pátek Jičín. Kopřivničtí totiž předtím nezvládli duel v Hranicích.

„Zápas jsem si rozebrali a od toho mála, co bylo dobře jsme se snažili odpíchnout. Kdybychom se k tomu moc vraceli, tak by nám to vůbec nepomohlo. Proti Jičínu jsme pak hráli o všechno, zatímco Jičín, který samozřejmě chtěl skončit co nejvýše, už měl postup jistý,“ uvedl po vítězné partii s Jičínem Marek Bukovský, jenž se na výhře 30:23 podílel osmi góly a zároveň patřil k nejlepším hráčům na palubovce. 

„Takhle to ale nevnímám. Byl to důležitý zápas a já jsem rád, jak jsme ho zvládli. Mě osobně navíc těší více asistence než góly. Ale snažím se být správně nastavený, soustředěný a prostě chci nechat na hřišti maximum,“ hovořil dále dvaadvacetiletý odchovanec úspěšné kopřivnické líhně.

Soupeř od lesa Řáholce se ve druhé půli přiblížil na rozdíl dvou branek, ale Kopřivnice poté odskočila do rozhodujícího trháku. „Časomíru se snažím sledovat minimálně, ať mě to co nejméně ovlivňuje. V prvním poločase jsme měli lepší a důraznější obranu, ale ke konci zápasu jsme se k ní zase vrátili,“ pochvaloval si pátý nejlepší kopřivnický kanonýr s přezdívkou Buk, jenž v základní části nastřílel 70 branek.

Kopřivničtí mohli po očku sledovat i počínání Hranic, neboť v případě jejich zaváhání by byla kopřivnická účast v play-off jistá bez ohledu na výsledek utkání s Jičínem. „Tohle jsme vůbec neřešili. Věděli jsme, že pokud vyhrajeme, tak jsme tam a nic jiného nás nezajímalo,“ zdůraznil Bukovský, který ocenil parádní diváckou kulisu téměř devíti stovek diváků. 

„Chtěl bych divákům poděkovat za to, jak nás povzbuzovali a chtěl bych je tímto pozvat, ať už se bude série vyvíjet jakkoliv, na play-off,“ vyzvala kopřivnické příznivce mladá spojka.

PLAY-OFF BYLO TAJNÝM PŘÁNÍM

Mladý kopřivnický výběr je již na sobotní start play-off řádně natěšený. „Vždycky jsem si chtěl zahrát play-off. Může z nás spadnout tíha okamžiku, protože náš cíl, kterým byla záchrana, jsme splnili. Teď už můžeme jenom překvapit nebo můžeme v play-off zaplatit nováčkovskou daň. Málokdo z nás totiž play-off hrál,“ zamýšlel se Bukovský.

Po posledních sezonách, kdy Kopřivničtí bojovali o extraligové přežití v play-out, je to nyní příjemná změna. „Když jsme před sezonou sledovali změny v kádrech tak bylo jasné, že liga nebude mít jasného favorita. I když Zubří nakonec vyhrálo s mírným náskokem, ale my jsme s ním hráli dva vyrovnané zápasy. Tajným přáním tak byla účast v play-off,“ přiznala jedna z kopřivnických opor, která navíc v předsezónním klubovém dotazníku správně trefila konečné umístění po základní části.

Čtvrtfinálová série, hraná na tři vítězná utkání, odstartuje v lovosické hale Chemik tuto sobotu a neděli. Oba duely začínají v 17 hodin. Ústřední postavou Lovců je křídelník Jiří Motl, jenž ovládl střeleckou tabulku základní části, a který nechyběl, spolu s další oporou lovosického týmu trenéra Milana Berky Janem Landou, na lednovém mistrovství Evropy v Chorvatsku, kde vybojovala česká reprezentace cenné 6. místo.

„Z prvních pěti týmů se nedalo příliš vybírat. Všichni jsou silní. Lovosice mají v kádru reprezentanty a bude se od nich očekávat postup. Sedneme si k videu a co nejlépe se připravíme. Samozřejmě si to budeme chtít užít, odevzdáme maximum a zkusíme překvapit,“ uzavřel Marek Bukovský.

Pojeďte podpořit Kopřivnici do lovosické haly Chemik! Klub házené Kopřivnice pořádá pro věrné fanoušky zájezd na úvodní dva zápasy čtvrtfinálové série. Odjezd autobusu je v sobotu v 9 hodin od sportovní haly ZŠ Emila Zátopka, kdy se pojede společně s týmem. Pro fanoušky tak bude k dispozici 20 míst k sezení a doprava je zcela zdarma. Vstupenky se řeší individuálně přímo v Lovosicích a ubytování je také ve vlastní režii. Klub tak vyzývá věrné příznivce, aby neváhali podpořit tým v bojích v atraktivním play-off, které si Kopřivnice zahraje po dlouhých osmi letech, a společně vyrazili do Ústeckého kraje!

ČTVRTFINÁLE PLAY-OFF STRABAG RAIL EXTRALIGY:

HK FCC MĚSTO LOVOSICE (3.) – KH KOPŘIVNICE (6.)

Vzájemné zápasy v sezoně: 34:32, 29:28.

Nejlepší střelci: Jiří Motl (163) – Jan Hanus (105).

Nejtrestanější hráči: Jan Landa (30) – Filip Hardt (46).

Opory týmu: Artur Adamík, Jan Landa, Jiří Motl – Marek Žingor, Jan Hanus, Jan Gřes.

Program série: sobota 14. dubna v 17.00 v Lovosicích, neděle 15. dubna v 17.00 v Lovosicích, sobota 21. dubna v 18.00 v Kopřivnici, případně neděle 22. dubna v 18.00 v Kopřivnici a středa 25. dubna v Lovosicích.