Diváci v Dolních Vítkovicích i letos fandili v duchu fair play dopoledne, odpoledne, večer, v pálícím slunci i za deště, na hlavním i vedlejším kurtu. Bouřlivým potleskem ocenili každý skvělý zásah nebo akci, do boje hnali favority i outsidery, v pauzách zpívali a bavili se mexickými vlnami.

Do Ostravy dorazili z celé republiky i ze zahraničí a společně si plážový volejbal nejvyšší světové úrovně užívali. Nejen kvůli netradičnímu prostředí bývalého průmyslového areálu, ale také kvůli výborné organizací a skvělému publiku patři J&T Banka Ostrava Beach Pro každý rok mezi top tři turnaje na světě.

Turnaj Pro Tour kategorie Elite v plážovém volejbalu, finále ženy, 9. června 2024, Dolní oblast Vítkovice, Ostrava. Slavnostní vyhlášení vítězů.
Triumf slavily mistryně světa z USA a světové jedničky ze Švédska

Trofeje pro vítěze letos z Ostravy putovaly do USA zásluhou úřadujících mistryň světa Sary Hughes s Kelly Cheng a díky světovým jedničkám Davidu Ahmanovi s Jonatanem Hellvigem do Švédska. Čeští mistři světa Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem, mladíci Jakub Šépka s Jiřím Sedlákem a ženské jedničky Barbora Hermannová s Marií Sárou Štochlovou ve svých soutěžích skončili v osmifinále a shodně obsadili dělené 9. místo.

A kdo si chtěl sám vyzkoušet plážový volejbal, mohl využít letošní novinku a zahrát si ho na kurtu pro veřejnost se stejným bílým pískem jako byl na obou hracích kurtech. A ve fanzově se toho letos dělo opět hodně.

I tentokrát se do Ostravy slétly největší hvězdy beache z celého světa, ověčené celou řadou medailí, přesto se návštěvníkům ochotně podepisovaly a po autogramiádě se s nimi i fotily. A je víc než pravděpodobné, že právě mezi nimi byli budoucí vítězové olympijského turnaje v Paříži.

J&T Banka Ostrava Beach Pro 2024

Muži - finále: Ahman, Hellvig (2-Švéd.) - Boermans, De Groot (4-Niz.) 2:0 (19, 18). O 3. místo: Partain, Benesh (10-USA) - Mol, Sörum (3-Nor.)2:0 (15, 14).

Ženy - fnále: Hughes, Cheng (2-USA) – Melissa, Brandie (4-Kan.) 2:1 (13, -21, 12). O 3. místo: Tina, Anastasija (8-Lot.) - Ana Patrícia, Duda (1-Braz.) 2:0 (18, 19).