Doba, kdy se pořádala třeba desítka závodů, je podle něj definitivně pryč. „Ty tři jsou optimální. Bude v mezích našich možností se na ně připravit, budou termínově rozprostřeny v sezoně tak, aby byl mezi nimi nějaký čas, aby se diváci nepřesytili. Zároveň chceme udělat víc závodů i proto, abychom umlčeli ty hlasy, které tvrdí, že ovál kvůli jednomu závodu je luxus, že se tu nic neděje, že vlastně neexistujeme. Přitom jsme nemohli pořádně nic naplánovat, když jsme nevěděli, co bude…,“ naznačil Kovář.

Hlavně oba závody šampionátu slibují, že do Kopřivnice zavítají špičkoví jezdci. „Loňské finále jednotlivců ve Slaném bylo pohromou pro některé favority, kteří skončili mimo první osmičku (ta má účast ve finále 2008 automaticky zajištěnou - pozn. aut). Kvůli zranění kolena závod přetrpěl Ríša Wolff. Teď už je po operaci a rehabilituje, na novou sezonu bude fit. Přitom loni chytil vynikající formu a navíc mu to v Kopřivnici jde a má tu spoustu příznivců,“ upozornil Kovář s tím, že dalším tahákem bude bezesporu Luboš Tomíček, jezdec, který se momentálně dere do světové špičky. „Vždyť je prvním náhradníkem pro celý cyklus Grand Prix 2008 na krátké dráze,“ dodal.

Na oválu by měli, jak ze slov předsedy vyplývá, kroužit i takoví jezdci jako je Matěj Kůs, Martin Málek, Tomáš Suchánek, Hynek Štichauer, Jan Jaroš a Michael Hádek. „Vedení ploché dráhy navíc tvrdí, že udělá vše pro to, aby se do českého mistráku vrátili Tomáš Topinka, Jiří Štancl a Michal Makovský. Pokud by se to povedlo, představili by se tu taky a to by už byla pořádná palba,“ neskrývá Kovář nadšení nad závodem, který by se měl v Kopřivnici jet v sobotu 3. května.

Necelé dva měsíce poté, v pátek 26. června, je naplánován závod juniorů. Ani ten by ale neměl být bez dramatu. „Loni jsme jej nepořádali, protože jsme nevěděli, co bude se stadionem, a byla jistá generační výměna. Kluci nebyli moc vyježdění, přece jen Kopřivnice je délkou atypická dráha. Nyní to bude lepší -kluci jsou o rok starší, vyježděnější,“ uvedl Kovář s tím, že zárukou kvality jsou jezdci jako Šitera, Kůs, Štichauer, Gavenda či Hádek. „A pokud by startoval i Martin Vaculík, byla by to bomba, zas by to mělo vyšší kvalitu.“

Poslední podnik kopřivnické ploché dráhy je v kalendáři zapsaný na neděli 28. září. O den dříve se jede v Březolupech finále Mistrovství ČR dvojic. „Chceme přetáhnout některé jezdce těch devadesát kilometrů na sever a udělat tu solidní mezinárodní závod. Není třeba zastírat, že jsme to dělali třeba proto, aby se tu mohl představit Adrian Rymel. Rád by přijel i Wolff, Franc a někteří tradiční cizinci… Prostě naše idea je udělat jakousi „odvetu“, ale pohodovou, kamarádskou, za ty dvojičky. Závod, kde by byl prostor pro legrácky, jízdu doprava či ve slípech, na blbnutí kolem nohy, na setkání s fanoušky, podpisy. Žádní fouňové, co shrábnou kasu, nahážou věci do auta a rychle se ztratí, ale super kluci, co pokecají při pivu a svezou děcka na motorce. Už to tady bylo několikrát a to je ta úžasná atmosféra, kterou nám mnozí závidí,“ uzavřel Kovář.