Prošli si složitým obdobím, ale nakonec úspěšně obnovili svůj někdejší věhlas a na kopřivnickém ovále už letos opět zaduněly speciálně upravené motorky bez brzd. Vedení kopřivnického plochodrážního klubu má za sebou nakonec úspěšný rok 2017, ve kterém uspořádalo čtyři kvalitní mezinárodní závody. Obnovenou premiéru ploché dráhy v Kopřivnici si v červnu nenechalo ujít 2500 zvědavých diváků.

Klub by nyní sezonu rád uzavřel i se všemi příznivci z širokého okolí, když tuto sobotu 4. listopadu pořádá na kopřivnickém letním stadionu oficiální rozloučení se sezonou.

„Zveme všechny příznivce, aby se s námi přišli rozloučit s plochodrážním rokem, který byl pro nás velmi těžký, ale zároveň velmi úspěšný. Po lednové ledové ploché dráze nastal tuhý boj o přežití, který jsme dotáhli do vítězného konce a po náročné rekonstrukci bariér, oválu a depa jsme dokázali uspořádat čtyři velmi kvalitní závody, které byly i ze strany vedení české ploché dráhy hodnoceny velmi dobře,“ uvedl za celé vedení kopřivnického plochodrážního klubu jeho předseda Martin Hyvnar.

Klub bude v sobotu zároveň pořádat i celodenní nábor nových plochodrážníků.

„Myslíme i na budoucnost a výchovu mládeže. Po celý den probíhat nábor nových zájemců o plochodrážní řemeslo, jehož patronem bude trojnásobný letošní Mistr České republiky Josef Franc, který by měl také dorazit. Kdo má zájem o plochou dráhu a chce se stát jezdcem tohoto krásného sportu, nebo kdo by chtěl mít plochodrážníka ze svého dítěte, tak ať neváhá a dorazí. Veškeré informace získá právě v sobotu,“ slíbil dále Hyvnar.

K dispozici bude i možnost svezení se na motorce a s vedením kopřivnické ploché dráhy bude možno diskutovat o dalších plánech. Účast na akci, na kterou je vstup zdarma, přislíbila i řada zajímavých jezdců. Do Kopřivnice by měli dorazit jezdci z nedalekého polského Rybniku či Swietochlowic.