Na mistrovství Evropy konané v italském Lignanu Sabbiadoru se nominovali tři závodníci z Klubu vodních sportů (KVS) Laguna Nový Jičín. Jedním z nich byl Matěj Obšivač, který patří už druhým rokem do mužské kategorie, a spolu s ním odjeli do přímořského letoviska poblíž Benátek také dva úspěšní junioři, Jakub Jarolím a Martin Mazáč.

Reprezentanti České republiky obětovali přípravě na šampionát celé své letní prázdniny, když se navíc, po uzavření domácího krytého bazénu, připravovali v nejrůznějších bazénech v kraji. V evropské konkurenci závodníků, kteří mají podmínky k tréninku, oproti sportovcům z novojičínské Laguny, dokonalé, se však novojičínští hoši rozhodně neztratili a mezi muži, a to i o desítky let staršími, nasbírali cenné zkušenosti. Junioři Jakub Jarolím a Martin Mazáč se představili v dopoledních rozplavbách a se skvělým umístěním skončili do evropské patnáctky. Na účast ve finálových bojích mužů si ještě musí nějaký ten čas počkat.

Matěj Obšivač si však výborným výkonem odpolední závod vyplaval. Hala krytého plaveckého bazénu při finálových bojích praskala ve švech a tribuny byly plné italských a evropských fanoušků. V této vynikající sportovní atmosféře si Matěj Obšivač odnesl postup do finále ve všech třech plavaných disciplínách, na 50, 100 a 200 metrů Bifins, navíc ve svých nových osobních rekordech. Ve sprintech doplaval osmý a nejúspěšnější byl překvapivě na nejdelší kraulové trati, 200 metrů BF, kde skončil na skvělém šestém místě v Evropě. Při konkurenci starších a zkušenějších mužů se tak jednalo o velký, ne-li největší, úspěch Matěje Obšivače v jeho dosavadní ploutvařské kariéře. Ploutvaře z KVS Laguna nyní čeká další vrchol sezony, v podobě finále světového poháru v Egyptě.

DALIBOR TOBOLA