Pro celorepublikový závod v nové disciplíně byly stanoveny tří základní délky tratí: 50, 100 a 200 metrů. Ty se plavou v krátkých ploutvích kraulovým způsobem, namísto rychlých a drahých laminátových monoploutví.

V uvedených disciplínách BF se na startu sešlo na 200 závodníků, od nejmladší kategorie EO (9letých a mladších), přes kategorie žáků E, D či dorostu C, až po výkonnostní závodníky kategorie juniorů, seniorů, a také kategorie masters.

„Letos pomalu padají rozporuplné názory a úvahy, zda nová disciplína ano či ne, jelikož se ukázalo, že Bi-fins je přirozeným chybějícím článkem mezi klasickým potápěním a špičkovými výkony borců v drahých monoploutvích. Zařazení nové disciplíny opravdu zpřístupní závody širšímu počtu soutěžících,“ prozradila trenérka KVS Laguna Nový Jičín Simona Klapcová.

„Jsem přesvědčen, že tato progresivní disciplína má obrovský význam také pro začínající ploutvaře, z hlediska jednoduššího nácviku provedení techniky a z hlediska materiálního vybavení, a je nezbytným základem pro další vývoj ploutvaře,“ řekl předseda Sportovní komise Svazu potápěčů České republiky a president KVS Laguna Nový Jičín Josef Nekl a uzavřel: „Po zvládnutí Bi-Fins tak mladí závodníci postupují plynule k technicky náročnějšímu vlnění s monoploutvemi.“

Výkony nejmenších dětí na 50 i 100 metrů BF vzbudily zasloužené nadšení divácké veřejnosti - zvítězil domácí benjamínek Jiří Penc (2x 1. místo), bronzovou příčku pak uhájil Kryštof Macháček (2. - 50 BF, 3. - 100 BF). Ve stejné kategorii EO dívek se na stříbrné stupně probojovala 2x Nikola Jakušová. Jednu stometrovou bronzovou medaili a celkově čtvrté místo vybojovala také Vendula Mizerová.

Mladší žáci předvedli vítězství v podání zkušeného Ondry Dofka (2x 1. místo a rekord ČR na 100 BF - 1:01.51), druhé místo Tomáše Bolka (2. 100, 50 BF) i žačky Karolíny Šugarové, která jednou zvítězila ve sprintu a jednou doplavala druhá (100 BF). Kolekci medailí uzavřela bronzem éčkařka Klárka Křepelková (2x 3. místo).

Starší žáci předvedli hattrick – vítězem se stal český rekordman Petr Španihel (3x 1. místo 50 BF, 100 a 200 s rekordy 50.95 a 1.58.11). Stříbrnou pozici obsadil Martin Mazáč (2. - 50,100 BF, 3. - 200 BF) a bronz Jakub Jarolím (2. - 200 BF, 3. - 50, 100 BF). Mezi žačkami stříbrnou sošku vyplavala Venda Figarová (1.50 2.100 a 3.200 BF), na bedně stály také Martina Hanzelková (3. - 50) a Šárka Holubová (3. - 100).

Dorostenka Viktorie Polášková uhájila vítězství před Radkou Svobodovou v rekordních časech 50 BF 24.28 a 100 BF 54.19 a stříbro 200 metrů. Radka Svobodová skončila stříbrná 50, 100 BF a bronzová 200 BF.

Matěj Obšivač v Trojboji Bi-fins v součtu bodů za výkon ve 3 disciplínách zvítězil, když porazil Jana Bartka, a to díky rozdílu na padesátce. Zaplaval totiž o 0,5 vteřiny rychleji a k vítězství přidal 2. místa na 100 a 200 metrů. To mu pak stačilo na Jana Bartka, který obě delší tratě sice vyhrál v nových českých rekordech (48,80 a 1:49.80), ale bodově skončil druhý o pouhé 2 bodíky.

Junior Vojta Mička se nečekaně projevil ve sprintech, když doplaval druhý na 50 BF a třetí na 100 metrů. Milým překvapením soutěže byl start Pavla Kotaly, stejně jako ostatních závodníků, kteří si v plaveckých disciplínách zrovna nelibují, a přesto si je přijeli vyzkoušet.
Ženy Laguny reprezentovaly vítězka trojboje Nikola Pargačová (3x 1. místo) a bronzová studentka Veronika Saksová (3x 3. místo).