V kategorii dorostenců se na trať dlouhou 1500 metrů vydalo 5 novojičínských závodníků. Do cíle doplaval vítězně Jan Bartek, který nejlépe skloubil rychlost plavání s orientací podle bójek na volné vodě. Na stupně vítězů jej, díky dobrému rozložení tempa závodu, doprovodil v cíli třetí Petr Španihel. „Pěknou pátou příčku si sprintem v cílovém koridoru pojistil Matěj Obšivač,“ doplnila trenérka KVS Laguna Simona Klapcová a pokračovala: „Matěj s Honzou jsou bazénoví specialisté a jeli si na volnou vodu vyzkoušet svoji vytrvalostní přípravu, stejně jako dorostenky Laguny startující na totožné trati.“

V kategorii dorostenek zvítězila, díky výbornému finiši od poslední bóje, Radka Svobodová. Bojovnost a odvahu na výborné čtvrté pozici prokázala i Andrea Gašperiková. „Obě děvčata plavala trať s nadšením, viditelnost byla po druhou bójku dobrá, poté musela častěji zvedat hlavu a hledat orientační body a na cílovému molu už viděla rozhodčí,“ přiblížila Klapcová.

„Mladší závodníky jsme do akce nepustili, čeká je totiž za pár dní žákovské Mistrovství České republiky v Novém Jičíně, které proběhne od 31. května do 1. června, a případné nachlazení či odřeniny by ohrozily závěrečnou přípravu,“ vysvětlila trenérka.

V kategorii juniorek nastoupila v Otrokovicích na trati dlouhé 4500 metrů Aneta Pivoňková, která po třech plavaných okruzích vybojovala třetí místo. „Voda měla příjemných 20 stupňů, plavalo se mi dobře, ve třetím kole jsem dokonce zrychlila, a přivezla tak medaili,“ popsala sama držitelka bronzového kovu.

„V mužích ani v ženách Laguna zastoupení neměla, ale do dalšího kola Českého poháru na Těrlicku, 15. a 16. června, uvažujeme o účasti ve štafetovém závodě,“ uzavřela Klapcová.