Skvělou formu předvedl už v polovině dubna na Kypru, kde v multiutkání juniorských reprezentací z patnácti zemí jako jediný český plavec vybojoval medaili. K vítězství na 100 znak pak přidal v Limassolu i stříbro ze štafety na 4x100 metrů volný způsob.

Hned pět cenných kovů, z nichž tři byly zlaté, si Jakub Jan Krischke odvezl z následujícího českého šampionátu juniorů ve Zlíně. Vyhrál všechny tři znakové disciplíny, stříbrný byl v závodech na 50 metrů motýlek a na 50 metrů volný způsob.

Zápas 21. kola fotbalové I.A třídy, skupiny B, Libhošť - Baník Albrechtice 1:1.
Podívejte se: Libhošť se favorita nebála. Albrechtice doma obrala o bod

Splněný limit na EYOF ze Zlína pak znovu potvrdil na Orca Cupu v Bratislavě. Ve své kategorii vybojoval v silné mezinárodní konkurenci pět zlatých medailí, navíc v bodovém hodnocení se časem 51,89 s stal absolutním vítězem na 100 metrů volný způsob. Jeho výkon je zároveň nejlepším v historii šestnáctiletých plavců v českém žebříčku.

Další kvalitní závod čeká reprezentanta Slezského plaveckého klubu na Setkání olympijských nadějí V4, které 21. až 22. května hostí Praha.