Reprezentant Slezského plaveckého klubu z Bítova na 100 metrů znak skončil na Slovensku časem 57,39 vteřin pátý a na 50 metrů volný způsob šestý za 23,71 s. Čas 51,90, který by ho posunul do finále, dosáhl i na dvojnásobné kraulařské trati, ale kvůli kolizi programu se po rozplavbách musel odhlásit.

Přípravný fotbalový zápas  Libhošť - Vřesina 4:1.
OBRAZEM: Druhá výhra v přípravě. Libhošť přehrál Vřesinu kolektivním výkonem

„Za osobním rekordem zaostal Kuba jen o setinu sekundy,“ prozradila předsedkyně Slezského plaveckého klubu Vlasta Krischke s tím, že tři své nejrychlejší časy v Banské Bystrici překonal. „Trochu smůly měl i na znakařské stovce, kde se mu nepodařilo uhájit čas 56,93 a druhé místo, ze kterého do finále postupoval,“ dodala Vlasta Krischke.

Český reprezentant Jakub Jan Krischke ze Slezského plaveckého klubu na mistrovství ČR juniorů ve Zlíně splnil nominační limit pro letní Evropský olympijský festival mládeže EYOF 2022 v Banské Bystrici.
Podívejte se: Plavec Krischke je ve formě. Olympijský limit splnil jako první

„Vzhledem k velmi složité závěrečné přípravě, kdy se Kuba potýkal se zraněním ramene, jeho vystoupení hodnotíme jako velmi úspěšné. Všechny časy dosažené na EYOF patří mezi nejlepší v historických tabulkách ČR šestnáctiletých plavců,“ upozornila předsedkyně klubu z Novojičínska, že Jakub Krischke byl nejúspěšnějším členem české plavecké výpravy.

Ostravští squashisté Jakub Solnický (vlevo) a Viktor Byrtus na domácím mistrovství ČR 2021 v SC Fajne.
Exotika v Ostravě: Solnického a Byrtuse čekají soupeři z Brazílie i Egypta

Kromě individuálních disciplín startoval Krischke na EYOF také ve dvou štafetách - kvarteto českých juniorů na 4x100 metrů polohově obsadilo ve finále 7. místo, mix s děvčaty skončil na stejné trati třináctý.