Kopřivnice – Ústí n. O. 0:3 (–19, – 23, – 20)

První zápas začal náporem domácích hráčů – 4:1, 8:5, 12:9, následovala však řada velmi úspěšných bloků a výborných zákroků v poli ze strany Ústí nad Orlicí. Soupeř byl rázem nejistý, opatrný, chybující. Naopak hra svěřenců Lukáše Janeby byla stále lepší. Podařilo se jim srovnat stav a po chvíli již vedli 23:17. První set si připsalo Ústí nad Orlicí výhru 19:25.

Druhý set měl obdobný průběh – od stavu 5:9 (oddechový čas), zlepšenou obranou a důrazným útokem otočili Ústečtí vývoj setu, 23:25.

Třetí set již měli pod kontrolu a vítězstvím 20:25 ukončili první zápas.

Kopřivnice – Ústí n. O. 0:3 (-24,–15,–14)

První set druhého zápasu je naprosto vyrovnanou záležitostí. Není to ani tak zásluhou zlepšeného výkonu soupeře, jako spíše snížením koncentrace a zvýšeným počtem nevynucených chyb ze strany Ústí nad Orlicí. Z toho soupeř logicky chytal příležitost a ujal se vedení 24:22. Obrannými zákroky na síti i v poli odvraceli hosté oba setboly a nekompromisním útokem otočili i tento, již téměř ztracený, set. Od té chvíle byla hra pozorná, výkon se opět zvedl do vysokých obrátek a soupeř již neměl šanci – 15:25 a 14: 25!

Na straně vítězného Ústí nad Orlicí panovala velká radost. Juniorům se podařilo porazit další tým z čela tabulky, opět suverénním způsobem.

Potěšující je zlepšení obranných činností týmu. Za zmínku stojí neobvyklý počet úspěšných bloků v těchto zápasech, kdy byl soupeř v některých fázích naprosto bezradný z velmi dobré obrany na síti ze strany Ústí nad Orlicí.

Hráli a střídali za Ústí n. O.: Hejl V. , Záleský J., Morávek L., Heider F., Langer M., Čajka V., Hejl J. (lja)

Ústí n. Orlicí 12  0  0  36:5  24
Kopřivnice 9  5  0  28:16 23
Opava 9  3  0  27:13 21
Choceň 9  3  0  32:16 21
Rychnov n. K. 5  9  0  22:34 19
Beskydy 4  10 0  19:33 18
Nový Jičín 4  8  0  17:26 16